Алгоритм розвитку проектів у сфері інформаційних технологій

Листопад 29th, 20138:29 am

0


Алгоритм розвитку проектів у сфері інформаційних технологій

Регіони нашої країни на даний момент важко назвати успішним відносно розвитку сфери інформаційних технологій. Проте варто відзначити, що саме IT- ринок є найперспективнішим для інвестицій та інновацій.

Можна помітити, що в даній області існує безліч проблем. Спеціалізовані підприємства, що займаються автоматизацією і розробкою забеспечення, можна перерахувати по пальцях. Створенням нових інформаційних розробок також займаються окремі підрозділи на містоутворюючих підприємств міст, вони в свою чергу традиційно числяться як збиткові (як і всі відділи автоматизації ).

Дана ситуація відрізняється від тієї, яка має в своєму розпорядженні до інновацій і проривів в області розвитку інформаційних технологій (якщо не сказати, що вона діаметрально їй протилежна).

В основі існуючої системи лежить замовна розробка, але з точки зору експортних перспектив та інноваційного потенціалу набагато успішніше ініціативна розробка програмного забезпечення. Вона має на увазі під собою те, що фірми – розробники визначають цілі і завдання, які вони досягають на ринку, не підлаштовуючись під конкретних замовників. Найчастіше саме такі проекти і мають найбільший комерційний успіх. Будь який такий проект починається зі створення нових регіональних компаній, які будуть працювати над новим проектом. Більш детально про цей процес можна прочитати за цією адресою: регистрация предприятий в Киеве.

Також очевидний пробіл у відсутності малих підприємств. А адже інновації властиві саме для них, оскільки безпосередньо пов’язані з їх виживанням на ринку. Та й статистика говорить, що більшість інновацій пов’язано з розробками невеликих фірм, які згодом були взяті на озброєння більш великими підприємствами.

Більшість проектів, підрозділів і навіть деяких підприємств тримаються на ліченому кількості кваліфікованих фахівців у конкретних областях. Проте всі умови для створення сприятливого ґрунту в сфері інновацій в інформаційних технологіях є. Відомий факт: працездатність найефективніших економічних систем, конкурентоспроможність і стабільне економічне зростання в першу чергу обумовлюють чинники, які спонукають поширення нових технологій.

Для створення IT -кластеру необхідно наявність кількох умов:

1. Великий науково-технічний і навчальний центр.

2. Цей навчальний і науково-технічний центр повинен мати можливість у себе впроваджувати інновації без всяких комісій і погоджень, у тому числі і ризикових.

3. Наявність ядра кластера – організацій, готових вкладати суми в ризикові проекти, навіть заздалегідь знаючи, що тільки один з чотирьох проектів приносить прибуток, а один їх десяти – більший прибуток.

4. Ініціатива регіонального органу влади.