Аналіз сучасних рекламних засобів в сфері торгівлі

19 Серпня, 201312:32 pm

0


Аналіз сучасних рекламних засобів в сфері торгівлі

Підприємства роздрібної торгівлі в сучасних умовах високої концентрації товарів і значної конкуренції на ринку використовують різні рекламні засоби, а в процесах просування товарів, підтримки своєї репутації все більше застосовують нестандартні підходи рекламного впливу на споживача. Так, наприклад, поряд з традиційною рекламою в місцях продажів, підключаються аудіовізуальні рекламні засоби або інструменти при оформленні торгівельного обладнання та торгових точок, а використання світової мережі Інтернет – це зовсім новий напрям.

Далеко не всі підприємства сфери роздрібної торгівлі, займаються аналізом споживчих переваг рекламних каналів отримання інформації, що значно впливає на формування і реалізацію ефективних маркетингових та рекламних стратегій, що входять в стратегію підприємництва.

В основі споживчого вибору закладене бажання задовольнити будь-яку потребу. Це актуально і по відношенню до рекламних засобів організацій роздрібної торгівлі, оскільки покупці можуть відчувати потреби в отриманні додаткової, своєчасної інформації.

Найбільш пріоритетними джерелами рекламної інформації з точки зору споживачів роздрібної торгівлі є засоби зовнішньої реклами. Далі споживчий вибір лежить на користь засобів Інтернет-реклами, а на третьому місці за споживчими перевагами йдуть засоби друкованої реклами та реклами в місцях продажу.

До засоби зовнішньої реклами додатково включені елементи зовнішнього оформлення форматів торгівлі (вивіски, світлові короби, вітрини та ін.) У засоби друкованої реклами увійшли друкована рекламна продукція, використовувана в якості роздаткового матеріалу в місцях продажів (листівки, буклети, листівки), а також засоби для залучення уваги та інформування покупців у точках продажів.

Говорячи про сферу Інтернету – тут не кожна компанія має спеціаліста в даній галузі. Але за допомогою семінарів від webpromoexperts можна навчати свій персонал і робити перші кроки в сфері онлайн реклами.

Також в результаті досліджень виявлено основні рекламні засоби з високим рівнем недовіри з боку споживачів. Велика кількість

споживачів відносяться до торгової рекламі байдуже. Найбільш високий рівень недовіри споживачів викликає смс-розсилка рекламних повідомлень, а також деякі канали інтернет реклами, наприклад реклама по електронній пошті.

Радіореклама залишає байдужими 56% опитаних, хоча рівень недовіри до неї всього 24%. При детальному дослідженні критеріїв позиціонування рекламних засобів у споживачів виділені найбільш значущі серед них, такі як важливість, можливість отримання інформації та доступність.

Такий критерій, як можливість отримання інформації характеризує ефективний вибір засобів масової інформації для цільового сегмента, а доступність-критерій раціональних та емоційних переваг товару, торгової марки.

Підводячи підсумок, потрібно зазначити, що вивчення і аналіз споживчих переваг при виборі засобів реклами, що мають певну ступінь сприйняття, високий рівень довіри споживачів і можливості отримання інформації, здатне направити фахівців підприємств роздрібної торгівлі на більш ефективне планування рекламних витрат, збільшення комунікативної та економічної ефективності рекламного впливу при створенні лояльного клієнтурного кола.