Ансамбль домініканського монастиря в Підкамені

Травень 2nd, 20122:41 pm

0


Ансамбль домініканського монастиря в Підкамені

Ансамбль домініканського монастиря в Підкамені

1) Високу дзвіницю домініканського монастиря в Підкамені видно за багато кілометрів. В ясну погоду з її вершини можна навіть розглянути далекі куполи Почаївської лаври.

2) Ансамбль монастиря, який займає вершину 400-метрової гори, належить до найбільших в Україні монастирів і за своїми масштабами поступається лише Києво-Печерській Лаврі.

Підкамінь — «місто під каменем». Будинки цього невеликого містечка (Львівська обл., Бродовський р-н), які потопають в зелені, розташовані біля підніжжя дивовижного утворення зі скелі, яке в народі називають Чортовим каменем. З цією величезною, майже з триповерховий будинок (17 м) глибою, схожою на зуб велетня, пов’язують безліч легенд. За однією з цих легенд, біс, незадоволений появою в тутешніх місцях християнських ченців, запустив цим каменем в монастир, щоб зруйнувати його, але не докинув, і з тих пір лежить цей моноліт, який розколовся від падіння, на вершині гори, під якою з часом виросло ціле місто…

Деякі дослідники вважають, що в давнину Чортовий камінь, можливо, служив місцем справляння язичницьких культів. Пізніше, вже за часів Галицько-Волинського князівства, тут можливо існував наскальний храм або навіть невеликий монастир. Фахівці, які вивчали поверхню Чортова каменя, знайшли по всьому периметру сліди врубів та пазів для кріплення дерев’яних конструкцій, схожих на ті, що існували в славетній наскальній фортеці Тустань. Ґрунтуючись на цих дослідженнях можна навіть гіпотетично відтворити зовнішній вигляд споруди, яка увінчала в ХІІ-ХІІІ ст. Чортовий камінь: вона була двоярусною, на першому поверсі, можливо, знаходилися келії, а на другому — церква.

Ансамбль домініканського монастиря в Підкамені – Частина 2

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.