Автоматизовані засоби навчання у сучасній класні кімнаті

28 Серпня, 20147:14 am

0


Автоматизовані засоби навчання у сучасній класні кімнаті

Програмоване навчання може провадитись в автоматизованому класі, який устатковано комплектом відповідних комп’ютерних систем і пристроїв. В автоматизованому класі є пульт учителя, пульт учнів, за допомогою яких відбувається процес керування навчальним процесом.

Пульт учителя забезпечує оперативне керівництво і контроль за ходом навчання групи учнів. За допомогою такого пульта можна встановити правильність відповідей учнів, індивідуальний контроль, готовність до відповіді кожного учня, а також дистанційно керувати діапроектором і екраном.

У разі, коли учень відповів неправильно, вчитель за допомогою пульта попереджає його відповідними сигналами, вказує на неуважне ставлення до виконання завдання.

Використання такої системи є досить перспективним і важливим у наш час. Багато навчальної інформацію подається у електронному форматі, саме тому учням потрібно звикати до такої форми подачі інформації, оскільки надалі у нашому суспільстві вона буде використовуватися все частіше.

Варто зазначити, що багато учнів уже сьогодні використовують електронні підручники для навчання. Справа в тому, що електронні посібники є портативними, легкими у використанні та можуть містити у собі сотні книжок. Більшість навчального матеріалу уже конвертували в цифрові формати і зараз вони доступні на таких сайтах, як Pidruchnyk.com.ua.

Повертаючись до сучасного навчального кабінету, хочемо сказати, що пульт учнів призначається для введення їх відповідей на запитання вчителя. Він зв’язаний з пультом учителя і дає можливість йому оперативно керувати діяльністю кожного учня.

Копією світлового табло, що на пульті вчителя, є настінне світлове табло. Воно показує результати відповідей учнів. За допомогою проектора демонструється навчальний матеріал у вигляді різних текстів.

В автоматизованому класі встановлюють також екран, яким керує вчитель через пульт керування, і таблицю кодування для формування учнями відповідей, зв’язаних із застосуванням математичних формул.

Деякі інноваційно-орієнтовані навчальні заклади встигли встановити у своїх класах розумні дошки, які перетворюють процес навчання у велику інтерактивну гру для учнів.

Наявність таких технічних пристроїв забезпечує безперервний двосторонній зв’язок учителя з кожним учнем, індивідуальний контроль у процесі засвоєння учнями навчального матеріалу.

Відомості про автора: С. Ф. Збандуто