Благовісницькі подорожі апостола Павла

29 Вересня, 20115:07 am

0


Благовісницькі подорожі апостола Павла

Благовісницькі подорожі апостола Павла

Апостол Павло народився в кілікійському місті Тарсі. Тоді його ім’я було Савл. У спадок від батька він отримав римське громадянство. Навчався в школі фарисейського учителя Гамалиїла. Спочатку Савл був запеклим переслідувачем християн. Він був присутнім при страті архидиякона Степана. Однак Савло мав стати вибраним Сосудом Божим. Отримавши листи від Синедріону, які давали повноваження переслідувати християн, він попрямував до Дамаску. Тут відбулося вдкликання Савла до апостольського служіння [4, с. 12].

Осередком своєї проповідницької діяльності Апостол обрав Антиохію. Звідси він з Варнавою вирушає в першу благовісницьку подорож (45-48 pp.) Апостоли відправились до Селевкії, а звідти кораблем до Кіпру, де відвідали міста Саламін і Паф. Тут покарали волхва Варісуса і навернули римського проконсула Сергія-Павла. Відтепер Савло починає зватися Павлом.

З Кіпру Павло приплив до Пергії, що в Памфілії, де його з Варнавою покидає Іван-Марко. Через Пергію прибув до Антиохії Пісідійської (Дії 14). Звідси його вигнали. Далі ап. Павло направився до Іконії та Лікаонських міст Лістри й Дервії. У Лістрі Апостол зцілив хворого на ноги, через що люди прийняли Павла й Варнаву за богів Зевса та Єрмія (Дії 14). Юдеї ж за містом побили Павла камінням, після чого він пішов до Дервії, а звідти, завітавши до Атталії, тим же шляхом повернувся назад до Антиохії Сирійської [2,с. 15,16].

Друга місіонерська подорож ап. Павла (50-53 pp.). Починається подорож в яку Апостол вирушає з Силою із Антиохії Сирійської, після Апостольського Собору. Першими відвідали Лістру й Дервію. У Лістрі знайшли Тимофія, який прилучився до них. Проходячи через міста Пісідії, Лаодикії, Памфілії, передавали постанови собору. Далі проходили через Фригію та Галатійську країну, м. Троаду, звідси відправляються до Македонії в м. Филипи. Через Амфіаполь апостоли прийшли до Фессалонік, а потім до Афін. Проповідує у Коринті. Далі іде до Канхреї, Ефесу, Кесарії Стратонової, навідує Єрусалим і повертається до Антиохії [3, с. 132-134].

Третя подорож ап. Павла (54-57 pp.). An. Павло вирушає з Антиохії через Галатію, Фригію і прибуває до Ефесу. З ним були Тимофій і Ераст. Через Троаду йде до Македонії, а звідти до Еллади. Перебуває в Коринті, відвідує Троаду, Асси, звідти відпливає на о. Меліт. По дорозі побував на о. Хіос, о. Самос, о. Кос, у м. Патара, Тир, Птолемаїді, Кесарії. У Єрусалимі Павла заарештовують [4, с. 210].
Четверта подорож ап, Павла (60-64 pp.). Починається з Кесарії. У кайданах під вартою Апостола кораблем відправляють до Риму. Дорогою побував у м. Сидоні, на Кіпрі, у Мірах Лікійських, на о. Кнід, о. Крит, о. Меліт (Мальта), а далі Сиракузи, Путеоли. У Римі закінчується четверта благовісницька подорож апостола Павла.

Ярослав Якуб’як
Науковий керівник -прот. Михайло Марусяк

Використана література:
1. Біблія.-К., 1990.
2. Боднарюк Б.М. Історія Древньої Церкви: курс лекцій. -Чернівці, 1998.
3. Донини А. У истоков Христианства (от зарождения до Юстиниана). – М., 1989.
4. Фарар Ф.В Жизнь и труды св. апостола Павла. – К, 1994.