Чехія – країна королів і замків

18 Листопада, 20113:06 pm

0


Чехія – країна королів і замків

Якщо ви не були в Чехії, значить одна з найбільш захоплюючих подорожей у вас ще попереду. Ця подорож в саме серце Європи, в країну готики, королів і замків, старовинних легенд і переказів, казкових ландшафтів, м’якого клімату і всесвітньо відомих курортів.

Чехія – місце паломництва романтиків з усього світу, яких вабить сюди жага незабутніх вражень і можливість зануритися в казкову атмосферу середньовіччя.

Серце Чехії – золотоверха Прага. Золотоглавою вона стала за часів свого розквіту, які припали на чотирнадцяте століття і збіглися з правлінням короля Карла Четвертого. При ньому Чехія стала центром Священної Римської імперії, а Прага – її столицею. Місто почало грати не тільки роль політичного центру, а й центру мистецтва, культури, освіти і науки, куди стікалися кращі уми Європи. При Карлі Четвертому в Празі був відкритий один з перших в Європі університетів, побудований знаменитий Карлів міст, закладений грандіозний собор Святого Вітта.

Одна з найзнаменитіших вулиць – Злата вуличка, притулилася на самому кордоні Граду. Її мініатюрні, немов іграшкові будиночки вбудовані в кріпосну стіну. Ширина вулиці – близько метра. Колись тут жили ремісники, стрільці і карбувальники по золоту (звідси і назва вулиці), а ще, як стверджують міські легенди, алхіміки короля Рудольфа Другого. Про це королі-містику, завдяки якому Прага набула слави містичного міста, варто розповісти окремо.

Серцем Праги справедливо вважається Празький град, звідки і варто почати своє знайомство з містом.

Празький Град (Prazsky Hrad) височіє на лівому березі річки Влтави. Він був заснований в 880 році і з моменту виникнення не змінював свого призначення, залишаючись головною резиденцією чеських правителів. Не втратив він свого значення і в наші дні. У старому королівському палаці, у величезних залах якого колись проходили лицарські турніри, сьогодні знаходиться приймальня президента Чеської республіки. Якщо над дахом палацу розвивається державний прапор Чехії, значить, глава республіки присутній в палаці.

Значення Празького Граду як політичного центру країни підкреслює і замкова вахта, яка зустрічає відвідувачів біля воріт. Зміна караулу відбувається щогодини, але особливо урочисто, під звуки фанфар, опівдні.

Головною архітектурною домінантою Празького Граду, а також всієї Праги, служить знаменитий і прекрасний Собор Святого Вітта – найбільший собор Чехії і другий за розміром в Європі.

Це кафедральний собор Праги, який був закладений при королеві-реформатора і просвітителі Карлі Четвертому. Задуманий він був з таким розмахом, що споруджування розтягнулася на 600 років і закінчилася лише в 1929 році. Собор святого Вітта, не тільки один із самих чудових готичних соборів Європи, але також усипальниця чеських королів і місце, де зберігаються їх коронаційні регалії. Нещодавно цей собор був переданий в спільне володіння держави і церкви, і вхід до нього для відвідувачів став безкоштовним.

Так що при бажанні можна оглянути його внутрішнє оздоблення і навіть піднятися на вежу собору, звідки в гарну погоду відкривається приголомшливий вид на розкинулася внизу Прагу, її червоні черепичні дахи, численні шпилі, блискучі куполи і лабіринт вузьких вулиць.

Якщо Вас зацікавила ця країна – замовляйте собі тури (детально можна взнати на сайті туры в чехию). Сподіваюсь, що Вам сподобаються відвідини такої чудової Європейської держави.