Чому виникають морські течії?

30 Липня, 20122:02 pm

0


Чому виникають морські течії?

Чому виникають морські течії?

Вода в океанах знаходиться в постійному русі, і її переміщення, що відбувається в чітко певному напрямі, називаються морськими течіями.

Найвідоміша течія — Гольфстрім. Ця океанська ріка в найвужчому місці має ширину не менше за 80 км; тече зі швидкістю близько б км/год. Гольфстрім омиває частину узбережжя Америки, а потім спрямовується через Північну Атлантику на північ Європи, де його теплі води істотно пом’якшують клімат.

Теплі води з тропіків, які несе Северотихоокеанська течія, обігрівають західне узбережжя Північної Америки.

Головною причиною виникнення морських течій є вітри, що переважають в даній області. Інший чинник — відмінності в щільності води: холодна вода щільніше і важче, ніж тепла, тому вона йде на глибину.

Зустрічаючи на своєму шляху острови або виступи континентального узбережжя, течії відхиляються або розгалужуються на декілька окремих потоків, але загалом вони, як правило, утворюють величезний кругообіг, оточуючий той або інший океанський басейн. Під впливом обертання Землі навколо своєї осі в Північній півкулі течія в кругообігу відбувається за годинниковою стрілкою, а в Південному — проти годинникової стрілки.