Чудернацькі новітні технології або розумний будинок

Травень 23rd, 20121:02 pm

0


Чудернацькі новітні технології або розумний будинок

Ви колись чули про систему «розумний будинок» (або як його називають за кордоном – «Smart House»)? Цікаво слідкувати як новітні технології вплітаються в наше життя і змінюють/полегшують його. На перший погляд таких будинок – це цілковита фантастика, оскільки суть системи така – всі прилади в будинку забезпечені дистанційним управлінням и можуть керуватися за допомогою універсального пульту або голосових команд. Здається, що життя з телеекранів перекочувало в реальність. Всіма системами можна керувати через Інтернет або за допомогою стільникового телефону. Звичайно, можливість отримувати доступ до комп’ютерів на відстані була і раніше, але система розумного будинку перевершила всі очікування.

Що може ходити в таке управління? Ну, от уявіть просту картину. Ви взимку поїхали на роботу. Що відбувається під час вашої відсутності? Правильно – нічого. Так навіщо, скажімо, підтримувати тепло в будівлі на рівні двадцяти п’яти градусів, якщо в ньому ніхто не проживає? Можна ж зекономити багато грошей. Ви можете знизити температуру на час вашої відсутності, а перед тим, як повернутися додому, все знову прогріти і повернутися в тепле житло. При цьому вентиль на радіаторі опалення виявляється керованим на відстані, а датчик температури сам передасть вам стан справ будинку.

«Розумний будинок» може перекрити кран у випадку, як тільки вода опиняється на підлозі і реєструється датчиком затоплення або виявлення води. Точно так само справа йде з газом, електрикою, захистом будинку від вторгнення (датчики руху). Виявивши злодія, «розумний будинок» не тільки дасть про це знати вам особисто і в міліцію (за допомогою такої функції як GSM сигнализация), але ще й може включити звуковий запис, або, якщо це потрібно, запис на веб-камеру.

На цю систему можна «повісити» необхідність стежити за тваринами в будинку, або навіть за дітьми та хворими людьми. Система розумний будинок простежить за відкритими або закритими вікнами, дасть сигнал, якщо вони зруйновані. Точно так само це стосується затоплень або пожеж, чи відбувається це лихо з вашого будинку або від сусідів.

При вашій появі будинку, ця система включить світло, може зібрати інформацію про події навколо. Керувати такою системою можна через Інтернет, з мобільного телефону або за допомогою пульта управління, який випускається в різних видах – сенсорна панель, звичайний пульт і т.п. І все це є вже сьогодні.