Чи рухається земна кора?

29 Травня, 20122:20 pm

0


Чи рухається земна кора?

Чи рухається земна кора?

Тверду поверхню у нас під ногами утворюють гірські породи, що складають так звану земну кору. Насправді вона не така стійка і нерухома, як нам звичайно здається. Час від часу підземні поштовхи землетрусів вельми суворо і безжалісно нагадують про приховану в глибині невгамовну енергію.

Складаючи по шматочках розрізнену інформацію, геологи склали переконливий опис того, як мінявся лик нашої планети. Так, виявлені в горах у глибині материків скам’янілі раковини морських організмів свідчать про те, що колись цю частку суші вкривали води океану. Певно, земна кора в одних місцях неодноразово прогиналася, а в інших вигиналася, вона зминалася в гігантські складки і розтріскувалася, а потім її розрізнені частини починали ковзати: одні — вгору, інші — униз, треті — у сторони вздовж розлому.

Тобто, був час, коли на місці Гімалаїв — найвищого гірського хребта земної кулі — взагалі не існувало ніяких височінь. А на сході Північної Америки ми бачимо зараз лише сильно згладжені Аппалачі замість величного гірського ланцюга.