Чи вистачає на Землі питної води?

8 Серпня, 201210:18 pm

0


Чи вистачає на Землі питної води?

Від нестачі питної води страждає 1/5 частина всього населення Землі. Однак та вода, яку використовують для питва, часто не завжди для цього придатна. У країнах, що розвиваються, наприклад, 4/5 захворювань виникає через вживання брудної питної води.

Чиста вода стала предметом торгівлі. Так, у Гонконг вода доставляється по спеціальних трубопроводах і танкерами.

Не дивно, що люди все більше і більше починають використовувати підземні комори води.

Підземні води завжди більш чисті, ніж поверхневі. Порівняйте воду річкову і колодязну. Мало залишилося рік у наш час, з яких можна ризикнути напитися без збитку для свого здоров’я. А колодязну або джерельну воду ми поки ще п’ємо й із задоволенням, і без особливого ризику. Чистота підземних вод забезпечується тим, що гірські породи самі по собі працюють як фільтр, затримуючи дрібні зважені у воді частки і частину розчинених речовин.

Для питва придатні прісні й іноді слабомінералізовані (до 2 – 3 г солей на 1 л) підземні води. Для порівняння: пучок куховарської солі, розчинений в склянці чистої води, дасть мінералізацію близько 1 г на 1 л. Якість питних вод, склад і кількість мінеральних речовин, присутність тих або інших бактерій, а також смак, колір і запах — жорстко визначається санітарними нормами.

У деяких країнах (Саудівська Аравія, Мальта, Данія та ін.) підземні води — єдине джерело водопостачання. В інших — підземні води є основним джерелом водопостачання. У Тунісі їх частка становить 95% всіх вод, що використовуються, у Бельгії — 83%, у Нідерландах, Німеччині, Марокко — 75%. Такі великі міста, як Мінськ, Вільнюс, Єреван, Тбілісі, Уфа, використовують тільки підземні води.

У країнах з сухим кліматом підземні води використовують також для зрошування. Ними зрошується 1/3 всіх поливних земель у світі, 45% — у США, 58% — в Ірані, 67% — в Алжирі. Зрошуване землеробство в Індії використовує тільки підземні води.

Підземні води часто використовують для своїх потреб промислові підприємства. Тільки в Москві заводи і фабрики мають на своїй території понад 400 артезіанських свердловин.