Цифрові технології та інтерактивні завдання у навчальному процесі

10 Квітня, 20159:07 am

0


Цифрові технології та інтерактивні завдання у навчальному процесі

З розвитком технічного прогресу викладачі та вчителі мають більшу можливість поглибити знання і полегшити засвоєння у студентів і в учнів. Одне з чудових винаходів технічного прогресу є телебачення і відео.

Відео на заняттях доречно застосувати при повторень пройдених тем. Але якщо повторення проводитися не цікаво, не застосовується нова технологія навчання, то повторення не тільки не приносить користі, а й вбиває інтерес до навчання.

Тому повторення потрібно проводити за допомогою сучасних технологій та використання роздаткових матеріалів, мнемотехніки, відео та ігор, у такому випадку повторення буде дуже цікавим. Але для початку потрібно підібрати правильно технічні засоби – комп’ютер з правильним програмним забезпеченням, відео-проектором та хорошим засобом для друку, наприклад чудові листові офсетні машини для друку є на ru.all.biz.

Відео на занятті допомагає формувати як мовну, так і країнознавчу компетенцію вивчає.

Без сумніву, щоб застосувати відео на занятті, викладач багато часу приділяє на підготовку до заняття, тому що планує не тільки всі етапи заняття, ставить цілі і завдання, а й кілька разів переглядає відеоматеріал, так як обмірковує, де потрібно зробити паузу, скільки часу знадобитися на виконання завдання, де показати відео зі звуком, де без звуку і т.д. Є ряд ситуації на занятті, коли відео може бути особливо корисним.

Початковий етап заняття має ряд завдань:

Активізувати або освіжити раніше придбані знання
Стимулювати інтерес студентів і зміцнювати їх мотивацію до навчання, зняти напругу.
Ці цілі можуть бути досягнуті за допомогою наступних робіт.

а) ассоціограмма (сигнальні слова і пропозиції);

б) візуальні імпульси (ілюстрації, картинки, фото і т.д.);

в) акустичні імпульси (звуки, музика, голоси);

г) попереднє обговорення тематики фільму;

д) завдання і вправи, що передують перегляду;

е) робота з картками і т.д.

Основна фаза має такі завдання:

Стимулювати увагу студентів до активного перегляду фільму.
Формування елементів комунікативної культури.

На цьому етапі можна проводити наступні види робіт:

а) перевірка передбачень, зроблених учням до даного етапу;

б) стоп-картина;

в) дати кожному студенту персонаж для вивчення. Сказати, щоб під час перегляду вони уважно подивилися як зіграна ця роль. Потім попросити студентів зіграти по пам’яті свої ролі;

Заключна фаза проводиться, щоб систематизувати отриману мовну та екстралінгвістичну інформацію і закріпити її в різноманітних формах роботи:

а) збір певної інформації (студенти можуть заповнювати заздалегідь підготовлену інформацію, куди вносяться будь – які дані);

б) рольова гра – можна запропонувати студентам програти переглянутий сюжет;

в) письмові роботи (твір, есе, листи);

г) скласти діалог чи інтерв’ю;

д) коментування і закріплення комунікативних прийомів, побачених у фільмі;

е) повторення і відпрацювання речових блоків, отриманих після перегляду;

ж) фантазування історії, схожу на утримання;

з) проектна робота.

Даний етап не обов’язково повинен бути неодмінно завершений в ході того ж заняття, на якому проводиться перегляд фільму або уривка. Справа в тому, що деталі відеоматеріалу проявляються в пам’яті через деякий час після перегляду.

Таким чином, студенти отримають можливість додаткового осмислення отриманої інформації. При необхідності можливий повторний перегляд, як цілого відеофільму, так і окремих його частин і епізодів.

На закінчення хотілося б підкреслити: перегляд відеоматеріалів на занятті – це засіб навчання, засіб ефективне і багатообіцяюче за умови його раціонального використання, в процесі формування професійної компетенції.

Літературні джерела:

Гульназ Барманбекова. Етапи побудови практичного заняття з використанням відео. // “Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття у країнах Європи та Азії”. – Переяслав-Хмельницький, 2015 р. – 412 с.