Де випадає найбільша кількість опадів?

26 Травня, 20126:06 am

0


Де випадає найбільша кількість опадів?

Багато які чинники визначають скільки дощу або снігу випаде на земну поверхню. Це температура, висота над рівнем моря, місцезнаходження гірських ланцюгів і т.п.

Мабуть, одним з найбільш дощових місць у світі, є гора Вайалеале на Гаваях, на острові Кауаї. Середньорічний рівень кількості опадів становить тут 1197 см.

Містечко Черрапунджі, що розташоване в передгір’ях Гімалаїв, можливо, займає перше місце за кількістю опадів, із середньорічним рівнем понад 1200 см. Одного разу 381 см дощів випало в Черрапунджі за 5 днів. А в 1861 році кількість опадів досягла 2300 см!

Щоб було більш зрозуміло, давайте порівняємо кількість опадів у деяких містах світу. Лондон отримує 61 см опадів на рік, Едінбург — близько 68 см, а Кардіфф — близько 76 см, у Нью – Йорку випадає близько 101 см опадів. Оттава в Канаді отримує 86 см, Мадрид — близько 43 см і Париж — 55 см. Отже, ви бачите, який контраст із Черрапунджі.

Найпосушлівіше місце в світі — в пустелі Атакама, в Чилі. Тут засуха триває вже понад чотири сторіччя. Найпосушлівіше місце в США — Ранчо Грінленд у Долині Смерті. Там середньорічний рівень опадів менше за 3,75 см.

У деяких регіонах Землі сильні зливи бувають цілий рік. Наприклад, майже кожна точка вздовж екватора отримує 152 см і більше опадів за кожний рік.