Дослідження ефекту використання кольору і запаху в сфері реклами

23 Лютого, 20148:12 am

0


Дослідження ефекту використання кольору і запаху в сфері реклами

В умовах сучасної ринкової економіки набуває все більшої актуальності можливість впливу музики, кольору і запаху на підсвідомість клієнта з метою зростання обсягів продажів.

Існує два базових кольори: чорний і білий і 3 основних: жовтий, синій, червоний. Кожен з кольорів, утворений в результаті змішування вище перелічених, залежно від відтінку, можна віднести до однієї з чотирьох колірних груп.

Група 1: Ясні та витончені теплі кольори, що не містять чорного. Це досить теплі тони, при цьому свідчать про легкість, свіжості і чистоті. Але ці кольори можуть сприйматися і як символ слабкості, легковажності і незрілості.

Група 2: У неї входять прохолодні тони, що містять більше сірого. Вони хоч і ніжні, але необов’язково легкі. Це такі м’які і ніжні кольори, як коричнево-малиновий, рожевий, грейпфрутовий, ніжно-сірий, зелений, колір морської хвилі, лавандовий. Характеристика кольорів групи: елегантність, незворушність, дорожнеча. Але ці кольори можуть інтерпретуватися і як холодні й невиразні. Вони підходять для маленьких бутиків, музеїв і урядових організацій.

Група 3: Це теплі, але насичені і яскраві тони: томатний, яскраво-оранжевий, цегляний, темно-зелений, оливковий, переливчасто-синій, баклажановий. Характеристика кольорів: теплі, традиційні, природні. Хоча деякі вважають їх старомодними, нудними, занадто передбачуваними.

Корпоративні кольори – це в основному кольору третьої групи. Часто туристичні фірми у своїй колірній гамі орієнтуються на кольори цієї групи. Чудовим прикладом є веб-сайт одного з туристичних операторів: Болгария отдых.

Група 4: Ясні і сильні кольори. Ці кольори свідчать про матеріальний достаток, вишуканості, сучасності. Однак деякі сприймають їх як холодні.

Нюх за силою впливу випереджає інші почуття на 70 % і це цілком можна використовувати в маркетингу. Однак слід взяти до уваги, що неправильно підібрані кольори в рекламній палітрі торгової марки може спричинити негативні наслідки, втім, як і при використанні запахів в оформленні приміщень – можливі невраховані сторонні аромати, наприклад з підсобних приміщень.

Таким чином, в результаті вмілого використання в діяльності підприємства і проведення рекламної кампанії поєднань кольору, звуку і запаху можна досягти зростання рівня продажів до 30%.

Літературні посилання:

Маслова С.П. Вплив музики, кольору і запаху на підсвідомість покупця // “Економічні проблеми сталого розвитку”. (20-29 квітня 2006). – Том 2 Сумський державний університет, 2006. – 207 c.