Дунайський біосферний заповідник

28 Березня, 20121:36 pm

0


Дунайський біосферний заповідник

Дунайський біосферний заповідник

1) Дунай – найбільша річка Західної Європи. Вона бере свій початок в горах Шварцвальда в Німеччині і, пройшовши майже 2900-кілометровий шлях, оминувши вісім країн із загальним населенням близько 80 млн., трьома рукавами вливається в Чорне море. Ці три рукави утворюють величезну дельту.

2) Дельта Дунаю є химерною мозаїкою з води і землі, пересічних каналів, озер, лагун, островів, струмків, стариць, дощових лісів, піщаних дюн. Справжній лабіринт! Недивно, що історичні свідоцтва про нього так різняться.

3) Клімат в дельті Дунаю — континентальний. На нього впливають близькість моря і достаток води у внутрішніх районах дельти. Щорічне середнє значення температури складає 11 градусів за Цельсієм.

4) Більше 80% дельти покрито водою. Сюди, на озера і болота, які ніколи не замерзають і які надійно вкриті очеретами та багаті на їжу, прилітають зимувати десятки видів водоплавних птахів, причому близько 70 видів прилітає з далекого далека — Китаю і Індії. Дельта є і природною транзитною зупинкою перелітних птахів, які щорічно мігрують з півночі на південь і назад.

5) Рослинний світ дельти є не менш різноманітним, ніж тваринний. Поверхню численних затонів і озер покривають плаваючі рослини — біла і жовта лілії і водяна волошка. Тут можна зустріти озера, поверхня яких повністю покрита листям водяного горіха.

Дунайський біосферний заповідник – Частина 2

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.