Етапи формування системи навчання та розвитку персоналу

Червень 24th, 20146:27 am

0


Етапи формування системи навчання та розвитку персоналу

Темпи розвитку конкуренції між підприємствами тільки загострилися, коли економіка перейшла на інноваційний шлях розвитку. Багато підприємств почали активно використовувати інформаційні та комп’ютерні технології в своїй діяльності.

В таких умовах, останнім часом на підприємствах виникає питання про ефективність навчання персоналу.

На підприємстві менеджер з навчання приймає на себе відповідальність за рішення про те, чого повинні навчитися співробітники за допомогою існуючих тренінгів.

При плануванні навчання більше користі приносить залучення найбільш очевидних і необхідних ресурсів – активності самих співробітників в досягненні результатів.

Існують такі підходи до ефективного планування навчання:

– використання резервів мотивації персоналу;

– точна оцінка кадрового ресурсу та оптимальне його використання;

– одночасне вирішення декількох завдань;

– стратегічне планування і використання кадрового ресурсу.

В першу чергу потрібно проводити підвищення кваліфікації персоналу, який напряму працює з інноваціями, наприклад з бухгалтерами. Зараз на національному рівні використовують автоматизовані системи бухгалтерського та податкового обліку.

Виникає потреба навчання працівників роботі з такими системами. Найкраще звертатися у спеціалізовані навчальні центри, які мають ліцензійне програмне забезпечення та видають сертифікати про проходження окремих курсів. Можемо для більш детальної інформації цікавитися про курси бухгалтерського, податкового обліку та 1С 8.2 бухгалтерії в Києві (сайт: profiresurs.kiev.ua).

Для інших ж працівників, при побудові системи навчання та розвитку необхідно відповісти на такі питання:

1. Для чого необхідно навчання?

2. Яких результатів хоче домогтися компанія в процесі підготовки співробітників?

3. Які пріоритети в навчанні?

4. Які основні цілі можна поставити перед навчальним заходом?

5. Які ресурси можна задіяти в навчанні і т.д.

Зустрічаються ситуації, коли компанія вкладає чималі кошти в розвиток людини, а він раптово повідомляє, що йде з компанії. Що робити в такому випадки? Необхідно співробітника зацікавити чимось так, щоб він взяв участь у тренінгу, провів презентацію отриманих на тренінгу знань іншим членам команди.

Створення внутрішньокорпоративного навчального центру дасть оптимальну відповідь великим зростаючим компаніям в конкурентному середовищі. Персонал в такій компанії зможе завжди йти в ногу з часом.

Коваленко Є.В., Кравець Ю.В.. Управління інтелектуального розвитку персоналу. // Економічні проблеми сталого розвитку (20-29 квітня 2006 р). — Суми : СумДУ, 2006. — Т.1. — С. 138.