Формування плану розбудови туристичної інфраструктури міста

25 Жовтня, 20155:31 am

0


Формування плану розбудови туристичної інфраструктури міста

Туристична привабливість будь-якої країни може бути покращена за допомогою проведення міжнародних чемпіонатів або тематичних форумів. Грандіозно проведені спортивні змагання або загоди можуть на досить довгий період часу привабити увагу зарубіжних відвідувачів та туристів.

У нашої країни уже є досвід проведення Чемпіонату Європи з футболу, який, зі своїми плюсами та мінусами, пройшов в Україні та Польщі.

На основі досвіду та можливих схожих міжнародних форумів вітчизняні експерти пропонують створити формалізований інструмент вибору інфраструктурних проектів для можливого вкладення інвестицій у різні господарюючі суб’єкти.

В рамках запропонованого підходу експертами туристичної галузі передбачається можливість вкладень коштів за наступними напрямками:

– Аквапарки;

– Готельно-ресторанні комплекси;

– Кафе;

– Спорт-бар;

– Розважальні центри та спортивні комплекси;

– Картинг;

– Магазин сувенірів;

– Висотна парковка;

– Прокат велосипедів – актуальна послуга, як показав досвід веломагазинів Харкова.

Вдало спланована та розміщена туристична інфраструктура може допомогти розвитку місцевого малого бізнесу та стимулювати рівень підприємницької активності в регіоні, як під час проведення спортивних заходів, так і після їх завершення.

Вибір ефективного варіанту розвитку туристичної інфраструктури здійснюється з урахуванням таких факторів:

– Місце розташування (доцільність знаходження даного об’єкта в цьому районі міста, що також впливає на ціну послуг);

– Наявність конкурентів (ціна на послуги коригується залежно від рівня конкуренції);

– Площі землі (можливість побудувати або розмістити передбачуваний об’єкт туристичної інфраструктури);

– Стан землі на даний момент (суттєво впливає на витратну частину, тобто необхідний ремонт або також йдуть кошти на будівництво).

Весь процес прийняття рішення можна автоматизувати та реалізувати за допомогою сучасних інформаційних технологій. Таке програмне рішення дозволить легко встановити необхідні параметри і прорахувати найоптимальніші способи розміщення потрібної інфраструктури.

Даний інструмент може бути реалізований для будь-якого міста з урахуванням особливостей ринку, конкурентного бази кожного з об’єктів і поділу міст на “цінові” райони.

Літературні джерела:

Малахай І.Д.. Інструмент прийняття рішень про вибір об’єкта інвестування в рамках Євро-2012. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки”. – СНУ, 26-28 березня, 2008.