Геніальний Джузеппе Верді

Листопад 6th, 20114:36 pm

0


Геніальний Джузеппе Верді

Д. Верді — геніальний італійський композитор XIX століття, творчість якого склала цілу епоху в історії оперного театру.

Майбутній геній народився у 1813 році в селі Ле Ронколе, що на півночі Італії, в сім’ї дрібного торговця. Любов до музики виявилася в хлопчика дуже рано, але систематичної професійної освіти набути йому не вдалося. З дитячих років він змушений був працювати. У Міланську консерваторію його не прийняли (як його повідомили, через професійну непридатність), і він брав приватні уроки з композиції, одночасно займаючись грою на фортепіано, органі і диригуванням. Уже на початку творчого шляху визначився потяг Дж. Верді до оперного жанру — він створив 26 опер.

Уже в перших своїх творах композитор виявив інтерес до високоідейних драматизованих сюжетів, у яких яскрава контрастність поєднується із сильними почуттями. В оперному жанрі розкрились кращі риси музично—драматичного обдарування митця: простота і виразність музичної мови, пісенність, що походить від італійської народної музики, високий гуманізм. Демократичність творчості Д. Верді принесла йому велику популярність. Його опери з незмінним успіхом виконуються в усіх оперних театрах світу.

Особисто я, класичною музикою почав цікавитися не так давно. Мене більше приваблює зарубіжний рок (почитайте рок группы зарубежные, якщо Вам цікаво). А знову повертаємось до Д. Верді.

Однією із найбільш відомих опер Д. Верді є опера «Ріголетто», в основу сюжету якої покладена драма французького письменника В. Гюго «Король забавляється». Дія опери розгортається на зіткненні образів молодого, легковажного, здатного лише на бездумні розваги Герцога з образом старого горбаня Ріголетто, якому доля відвела принизливу роль блазня, змушеного не лише розважати Герцога та його іменитих друзів, а й допомагати Герцогу у його походеньках.