Херсонес – Частина 2

Квітень 28th, 201210:13 am

0


Херсонес – Частина 2

Херсонес – Частина 1

З суші і моря Херсонес оточували могутні оборонні стіни, залишки яких збереглися до наших днів. Південно-східна частина огорожі захищала місто з найдоступнішого — нижнього — боку. Невигідне положення тих, хто тут оборонявся, посилювалося ще тим, що над цими куртинами панує сусідня висота — Дівочий горб. Ті, хто чинив облогу, могли встановити тут метальні машини та обстрілювати внутрішній простір фортеці. Зрозуміло, жителям міста доводилося звертати особливу увагу на цю ділянку оборони. Додаткове скріплення їм забезпечували мідні стрижні — пірони. Ряди кам’яних блоків складали зовнішні оболонки стін. Простір між ними забутовувався. З боку поля лінію стін прикривала допоміжна зовнішня стіна, споруджена в І ст. н. е., у римські часи.

Херсонеський порт знаходився на березі Карантинної бухти. Його оточували власні стіни, а між портом, берегом бухти і баштою Зенона в перших століттях нашої ери була зведена міська цитадель.
Під час розкопок в Херсонесі було знайдено величезний археологічний матеріал, який дозволив прочитати багато сторінок історії античного і середньовічного міста. Дослідження виявили планувальну структуру міста, яка складається з мережі прямокутних кварталів, які утворюються перетином шести подовжніх і тридцяти поперечних вулиць.

В центральній частині міста розташовувався суспільний і релігійний центр (акрополь), поряд з яким знаходилася агора — міська площа, на якій розміщався ринок і проходили загальні збори вільних громадян Херсонеса.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.