Херсонес

Квітень 28th, 201210:15 am

0


Херсонес

Херсонес

Руїни античного Херсонеса Таврійського — візантійського Херсона, височіють на мису Святого Володимира між Карантинною та Пісочною бухтами. Це місто заснували грецькі колоністи, вихідці з Гераклеї Понтійської, наприкінці V ст. до н.е. на місці поселення таврів. Через сторіччя Херсонес став могутнім торговим містом. У III—II ст. до н.е. він досяг економічного та культурного розквіту.

Херсонесу належало все південно-західне узбережжя Тавриди, кордони міста-держави проходили на північ від сучасної Євпаторії. Якщо спочатку херсонесити жили торгівлею, то тепер основою економіки стадо землеробство, провідною його галуззю — виноградарство. Місто перетворилося на великий торговий центр всього Північного Причорномор’я, звідси вивозилася значна кількість сільськогосподарської продукції та виробів ремісників.

Нині Херсонес є рідкісним зразком античної і середньовічної архітектури, скульптури і містобудівного мистецтва. Навіть сьогодні його розвалини справляють величне враження, не дивлячись на те, що багато століть це місто простояло, покинуте жителями, і залишки його споруд деколи використовувалися як каменоломня. Його минулий вигляд допомагають представити свідоцтва очевидців, які побували тут раніше.

Перші відомості про розкопки в Херсонесі відносяться до 1827 р. їх проводив морський офіцер Р. Крузе. Він відкрив три храми в центральній частині міста, один з них дотепер носить назву «базиліка Крузе».

Херсонес – Частина 2

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.

купить тур в затоку из минска