Іміджева стаття – ознаки та характеристики

23 Січня, 20124:52 pm

0


Іміджева стаття – ознаки та характеристики

У теорії журналістики стаття традиційно визначається як текст, у якому подається і вирішується проблема. Як аналітичний жанр стаття повинна мати свою аргументацію, узагальнення і висновки. Вона може змусити людину переосмислити своє ставлення до якого-небудь об’єкта. Завжди містить авторську оцінку, включає чужі думки, цитати, стилістичний матеріал, приклади, які можуть бути сприйняті читачами позитивно.

Іміджеву статтю ми визначаємо як жанр PR-тексту, що подає актуальну соціально важливу проблему, де факти, що лежать в основі матеріалу про фірму, організацію або особу (тобто постановка проблеми), а також точка зору на дану проблему сприяють формуванню або збільшенню пабліцитного капіталу даного суб’єкта PR.

Об’єкт відображення – важлива для базового суб’єкта PR проблема, подія або особа (зокрема перша особа).

Іміджева стаття завжди містить сховану оптимізовану авторську оцінку – позицію базового суб’єкта PR. Тому бажаними є позитивні підзаголовки, авторитетні думки, цитати з висловлень першої (посадової) особи, статистичний матеріал, що загалом сприяє підтримці або збільшенню пабліцитного капіталу базового суб’єкта PR.

Текстова структура іміджевої статті: висування тези – побудова системи аргументації – висновки. Однак, іміджеві статті за глибиною проблематики і власне аналізу, звичайно, поступаються традиційній журналістській статті.

Оформлення тексту: відсутність авторського підпису, елементи фірмового стилю, (логотип і слоган базового суб’єкта PR), факт-лист окремою врізкою, іміджеві фотографії – тобто все те, що допомагає в сукупності ідентифікувати базовий суб’єкт PR. Можливе тонування сторінки. Оформлення іміджевої статті багато в чому схоже на оформлення рекламної статті, але тут немає докладної адресної інформації про те, де і як можна скористатися послугами або придбати товари. З етичних міркувань публікуються такі матеріали на комерційних умовах зі спеціальними позначками – copyright, “На правах реклами” та ін.

Якщо об’єктом іміджевої статті виступає особа (у практиці PR це здебільшого політики), то такий жанр (політичний портрет) обумовлює ціла система дій:

1) вибір точного ракурсу портрета (через виклад наявної, передбачуваної ситуації чи такої, що вже минула);
2) характеристика окремих особистісних якостей героя;
3) оцінка його професійної діяльності;
4) подача в тексті читацької реакції;
5) прогноз передбачуваності/непередбачуваності наступних політичних кроків.

Переважно іміджева стаття – досить об’ємний текст, розрахований у першу чергу на раціональне сприйняття інформації, що ґрунтується на аналізі вербального змісту.