Інструменти забезпечення успіху вітчизняного сільського господарства

10 Серпня, 20162:58 pm

0


Інструменти забезпечення успіху вітчизняного сільського господарства

Вітчизняні агропромислові компанії навіть маючи хороший потенціал для розвитку не завжди можуть реалізувати його та перетворити у конкурентну перевагу.

Основним завданням засобів підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств є збільшення продажів за допомогою залучення, утримання і повернення клієнтів.

Конкурентоспроможність виробництва – це здатність забезпечувати стійкі економічні показники виробничої діяльності шляхом використання прогресивних технологій, своєчасного оновлення виробничих фондів, застосування сучасних методів менеджменту.

Конкуренція є вищою спонукальною силою, яка змушує виробників товарів підвищувати їх якість, зменшувати витрати на виробництво і, згодом, ціни на товари або послуги.

Оцінка конкурентоспроможності продукції повинна ґрунтуватися на глибокому і точному аналізі технічних, екологічних, організаційних, соціальних складових. Конкурентні позиції підприємства на ринку багато в чому залежать від створення і підтримки відповідного іміджу підприємства, її репутації.

Аналіз трендів ринку є важливою складовою успіху будь-якої компанії і компанії агропромислового сектору не є винятком. На прикладі виробництва органічних продуктів можна показати, як підприємства можуть привабити нових клієнтів.

Органічні продукти вже давно знайшли собі покупця і стали популярними в США і Західній Європі. На вітчизняному ринку такі продукти з’явилися відносно недавно, але вже почали набирати популярність.

Перш за все, це пояснюється тим, що населення прагне отримувати від природи максимально корисні продукти харчування для підтримання та поліпшення свого здоров’я. На даний момент в країні поступово росте кількість сертифікованих органічних господарств, які вирощують свою продукцію, і без проблем збувають її, навіть через Інтернет, за допомогою Інтернет супермаркету: www.mdngroup.com.ua.

Але також варто зазначити, що на сьогоднішній день в країні дуже маленький відсоток споживачів віддає перевагу органічним продуктам. В першу чергу це пов’язано з недостатньою поінформованістю населення про переваги органіки і відносно високою ціною на дані продукти. Собівартість виробництва таких продуктів небагато вище через логістичної складової, адже площі, на яких ведеться органічне землеробство, поки порівняно невеликі.

Відповідно зростає вартість транспортування, але є й інші витрати. Обробка землі часто проводиться вручну, що істотно збільшує витрати при виробництві.

Найбільшим стимулом для розвитку органічного сектора ринку може бути тільки бажання українців купувати органічну продукцію, але додаткова підтримка держави не була б зайвою.

Велику роль у підвищенні вітчизняних агропромислових компанії відіграє підтримка і сприяння шляхом надання кредитів, в тому числі експортних, пільгових податків на особливо важливі види товарів, послуг. З метою підвищення конкурентоспроможності необхідно вибудувати на підприємстві єдину систему управління якістю ресурсів, продукції і послуг.

Літературні джерела:

1) Купченко Д.Ю., Артемова А.В. Проблеми і перспективи розвитку конкурентоспроможності виробництва

2) Філатова Є.С., Сімакова О.А. Органічні продукти на українському ринку. // Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва. – Харків : ХДУХТ, 2016. – Ч. 2. – 595 с.