Історія життя Джауфре Рюделя

24 Жовтня, 20132:20 pm

0


Історія життя Джауфре Рюделя

Легенда про «далеке кохання». Джауфре Рюдель де Влая був дуже знатною людиною, належав до князівського роду, написав к а н ц о н и про своє високе кохання до графині Тріполітанської. Не бачивши її ніколи, Джауфре Рюдель покохав її за добре серце і благородство, про які він чув від паломників, що приходили з Антіохії. Рюдель склав про неї багато чудових віршів і мелодій. Бажаючи побачити графиню, він

вирушив у хрестовий похід морем. На кораблі знаменитий трубадур захворів, і його, вмираючого, привезли до Тріполі. Про це повідомили графиню, вона прийшла до ліжка хворого і обійняла його. Рюдель, упізнавшії графиню, прийшов до тями. І тоді він послав хвалу Богу і подяку за те, що Господь зберіг його життя до тієї миті, поки він побачив свою Даму. На руках коханої він і помер. Графиня наказала поховати його з почестями в соборі міста Тріполі. А сама того ж дня постриглася в черниці.

Історія життя Джауфре Рюделя — легенда в європейській літературі. До початку XX століття налічувалось уже близько 100 літературних обробок цього сюжету. Найвідоміша з них — драма Едмона Ростана «Далека Царівна». Таким чином, образ трубадура Джауфре Рюделя став узагальненим для середньовічної провансальської лірики. Саме Джауфе Рюдель є засновником теми так званого далекого кохання.