Як спланувати самостійну поїздку за кордон?

27 Листопада, 20121:16 pm

0


Як спланувати самостійну поїздку за кордон?

В дитинстві мені дуже хотілося побувати в різних куточках нашої планети – в Південній Америці, в Гімалаях, на Камчатці.

Свою мрію я вирішила втілити у своїй першій відпустці і вибрала самий віддалений і загадковий регіон нашої країни – Камчатку.

За допомогою я звернулася до ряду турфірм, але пропоновані тури були не цікавими, тому що не включали всього що я хотіла б подивитися.
Тому було прийнято рішення їхати самостійно. Я прочитала багато статей і звітів інших мандрівників, склала маршрут, замовила квитки, орендувала машину, і за 10 днів проїхала всю дорожню мережу Камчатки. Я подивилася всю Камчатку, вулкани, гарячі джерела, Охотське море і Тихий океан, побувала в Долині гейзерів.

Після цього я дуже багато подорожувала: Далекий Схід, Сибір, Байкал, Гімалаї, Монголія, Середня Азія. Всі поїздки я організовувала сама, їздила одна або друзями. Мої враження дуже яскраві і гострі. І найголовніше що отримую я – це почуття ризику, відповідальності за свої дії, перемоги над своїм страхом і нерішучістю, і пройдений маршрут стає справжнім досягненням.

Я накопичила досить великий досвід і хочу поділитися з Вами. Я розповім про основні етапи організації самостійної подорожі.

Вибір країни і регіону

Для першої подорожі не варто вибирати щось дуже далеке – не плануйте одразу Чилі чи Австралію, для організації такої поїздки потрібен деякий навик. Також не вибирайте щось дуже технічно складне – перехід через Гімалаї або поїздку на Чукотку краще вчинити з наявністю деякого досвіду.

Але головна умова – Ви повинні дуже сильно хотіти туди потрапити, тоді у Вас буде достатньо сил, часу і грошей на організацію поїздки, і Ви не зупинитеся на півдорозі.

Збір інформації

На це йде від одного до декількох місяців. Скажу, що до моменту від’їзду я завжди знаю про країну стільки, що у мене виникає впевненість, що я там вже побувала.

Вибір способу пересування

Тепер, коли Ви вибрали країну і почали її вивчати, Вам потрібно визначитися, як саме ви будете подорожувати – на орендованій машині, пішки, на громадському транспорті, автостопом, на велосипеді, і т.д. Вибирайте такий спосіб, який Ви подужаєте і який буде самим оптимальним в даній ситуації.

Визначення дати поїздки та складу учасників

Час для поїздки вибирається виходячи з двох факторів – Ваші можливості та особливості регіону.

Якщо Ви можете взяти відпустку тільки в певний час – тут все зрозуміло, потрібно планувати виходячи з цього.
Також дуже важливі кліматичні і інші особливості – наприклад, в Непалі з травня по серпень сезон дощів, в пустелях Монголії в травні бувають піщані бурі. Все це потрібно врахувати при плануванні.

Детальне планування маршруту

Тепер, коли Ви вибрали країну і визначилися з датами поїздки, саме час скласти детальний маршрут.

Для першого разу краще планувати оглядовий маршрут, що охоплює не дуже великий регіон. Якщо Ви вибрали європейську країну, за 10-14 днів Ви встигнете подивитися практично все. А якщо Ваша мета – Індія, то потрібно визначитися з регіоном, тому все якісно охопити неможливо. Знову ж таки все залежить від способу переміщення.

Замовлення і бронювання

Тепер приступаємо власне до бронювання. Складіть список транспорту який Вам потрібно забронювати, дізнайтеся ціни і розклад. Виберіть готель в містах, де Ви будете зупинятися і забронюйте його. Крім бронювання квитків та інших послуг, Вам можуть знадобитися візи, обов’язкова страховка, обов’язкові щеплення. Про це Ви також повинні дізнатися з інтернету і заздалегідь замовити всі необхідні документи.

Збір і фізична підготовка

Для поїздки Вам може знадобиться спорядження. На Kapitan.ua можна знайти досить багато потрібних речей. Вам знадобиться GPS, хороший фотоапарат, особиста аптечка, невеликий рюкзак, комплект зручного одягу, що не вимагає спеціального догляду, легкі й компактні особисті речі. У Вас має бути мінімальна кількість речей і при цьому все необхідне. Фізичній підготовці необхідно приділити не менше уваги, почніть готуватися за кілька місяців.