Як утворюються печери?

1 Серпня, 20127:45 pm

0


Як утворюються печери?

Як утворюються печери?

Переважна частина найбільших печер світу — результат діяльності води, що повільно просочується по тріщинах у гірських породах. Печери звичайно зустрічаються в масивній товщі вапняку. Вони пов’язані складною системою переходів довжиною в десятки кілометрів, проникають у глибінь землі на декілька сотень метрів.

Дощова вода, проходячи через ґрунт, вилуговується і збагачується двоокисом вуглеводу, так що утворюється слабкий розчин вуглекислоти.

Проникаючи в мережу природних тріщин, які повсюдно пронизують будь -який вапняковий масив, кисла вода роз’їдає породу, розчиняє мінерали, що містяться в ній, і відносить їх із собою. Згодом вузькі щілини зростають до розмірів штучних тунелів. А часом поїдені й ослаблені породи обрушуються, що іноді призводить до утворення величезних склепистих залів.

Коли ж рівень води в товщі вапняку зрештою падає, обширні каверни і проходи залишаються, а мінералізована вода продовжує просочуватися вглиб, її потоки буравлять дно печер, і вода, яка стікає зі стелі, випаровуючись, утворює фантастичної форми сталактити й інші мінеральні відкладення.

Мастика МГТН в Хабаровске на habarovsk.transgazremont.ru/products/mastika-tehnonikol/24-mgtn/.