Як вода потрапляє під землю?

Серпень 4th, 20128:54 am

0


Як вода потрапляє під землю?

Як вода потрапляє під землю?

Під поверхнею землі прихований цілий океан води. Частину його складає викопна вода, що потрапила в глибинні шари пористих порід у період їх утворювання, а частина просочилася в кінці льодовикового періоду. Але в основному підземні води утворюються з опадів — дощу і снігу.

Ця волога проникає в глибінь землі крізь пори і тріщини в ґрунті і навіть у твердих породах, поки не досягає непроникного, або так званого водотривкого, шару. Тоді вона починає заповнювати пустоти в пористих породах.

Проникний пласт, який утримує воду, називається водоносним горизонтом. Деякі такі горизонти складаються з піску або гравію, а інші зі зцементованих гірських порід.

Вміст підземних резервуарів називають ґрунтовими або підземними водами, а воду рік і озер — поверхневими водами. Ґрунтова вода служить найчистішим джерелом питної води, а також використовується для іригації й інших цілей.

Водоносні горизонти рідко бувають насичені водою до самої поверхні землі. Поверхню зони насичення називають рівнем або дзеркалом ґрунтових вод. Вище за цей рівень вода присутня лише у вигляді тонкої плівки навколо окремих часток ґрунту, а поровий простір заповнений повітрям.

Глибина дзеркала ґрунтових вод залежить головним чином від таких чинників, як кількість випадаючих на землю опадів і об’ємом води, що витрачається людьми. Побачити його можна, заглянувши в неглибокий колодязь.