Як знайти роботу, не маючи досвіду за спеціальністю

Січень 20th, 20136:38 am

0


Як знайти роботу, не маючи досвіду за спеціальністю

Якщо Ви випускник вищого навчального закладу, то робіть ставку на сучасні знання, отримані в процесі навчання. Технічний прогрес зараз розвивається дуже швидко, нова інформація цінується особливо високо. Головне – наблизити теорію до практики, продумати і пояснити роботодавцеві, як Ваші знання допоможуть фірмі.

Сміливо ставте собі в заслугу будь-який досвід роботи. Це може бути і виробнича практика, і навіть лабораторні роботи. Добре, якщо ці заняття якимось чином пов’язані з обраною вами професією, зміцнюють спеціальні навички і знання. Відобразіть вільне володіння комп’ютером та Інтернетом, знанням мови. Разом з дипломом про освіту пред’явіть різні сертифікати. Наприклад: сертифікати за участь у студентських конкурсах на кращу курсову або дипломну роботу, грамоти за участь у науково-дослідній роботі. Документально підтвердіть Вашу активність і відповідальність під час навчання у ВУЗі.

Подавайте себе як людину, яка вміє розсудливо міркувати, не втрачати голови, потрапляючи в складні ситуації, приймати серйозні рішення і домагатися їх виконання. Вкажіть, що Ви орієнтуєтеся на кар’єру, а не на зарплату.

Згадайте про своє хобі, якщо воно знаходиться в області, суміжній з обраною. професією. Наприклад, цілком доречно зауважити, влаштовуючись в рекламне агентство, що Ви легко можете зробити фотоколаж чи намалювати картину. Подумайте, які якості напевно виділять вас серед інших претендентів. Якщо є такі, підкресліть їх у своєму резюме.

Отримання цікавої роботи можна значно прискорити і спростити, якщо почати думати про свою кар’єру не в день отримання диплома, а дещо раніше.

Ну а що робити, якщо вас все ж таки не прийняли на роботу? По-перше, сказати собі, що це була не остання співбесіда у вашому житті і не остання вакансія. По-друге, проаналізувати, що стало можливою причиною невдачі: невисока кваліфікація, завищена зарозумілість, неохайність, боязкість або запізнення на співбесіду. Невдале інтерв’ю повинно стати сходинкою до вдалого, а це можливо тільки тоді, коли ви з’ясуєте собі, в чому була причина відмови роботодавця.

При в багатьох університетах уже є навчальні кадрові центр, які співпрацюють з різними організаціями, підприємствами, установами та фірмами з працевлаштування випускників.

Метою такого кадрового центру є сприяння працевлаштуванню студентів і випускників.

Завдання навчального кадрового центру:

1. Створення банку даних вакантних робочих місць для студентів та випускників.

2. Створення банку даних претендентів на вакантні місця з числа студентів та випускників.

3. Консультування з питань проходження співбесіди, складання резюме та ділових листів студентам і випускникам.

У функції учбового кадрового центру входять:

1. Дослідження ринку праці.

2. Встановлення, підтримка контактів з роботодавцями підприємств.

3. Формування єдиної бази місць практики для студентів.

4. Формування єдиної бази вакантних місць для випускників.

5. Формування єдиної бази кандидатів з числа випускників на вакантні місця.

6. Пошук альтернативних варіантів залучення кандидатів на вакантні місця для тимчасової, вторинної зайнятості студентів.

7. Аналіз ефективності джерел пошуку вакантних місць та отримання інформації про них (газети, журнали, Інтернет, кадрові агентства і т. д.). Також можна передивитися сайти, типу работа в Ізраїлі тут.

8. Вивчення та узагальнення підсумків роботи з підбору вакантних місць та розробка пропозицій щодо його оптимізації.

9. Консультування з питань проходження співбесіди при влаштуванні на роботу, написання резюме та ділових листів.

При зверненні до навчального кадровий центр Вам необхідно заповнити резюме. Наявність резюме дозволить навчальному кадровому центру, по-перше, запропонувати вам цікаві вакансії, які відповідають напрямку навчання, рівня знань і вмінь, по-друге, направити резюме в різні кадрові агентства або іншим роботодавцям. Таке співробітництво підвищує шанси знайти роботу.