Яка вода називається цілющою?

4 Серпня, 20124:16 pm

0


Яка вода називається цілющою?

Яка вода називається цілющою?

Цілющі підземні води використовувалися людьми ще в глибокій старовині. У бронзовому віці в долині ріки Інн в Альпах цілюще джерело із залізистою водою було обгороджено дерев’яними зрубами, воду відводили спеціальні труби.

Шанований греками бог лікування Асклепій (у римлян Ескулап) лікував своїх хворих цілющими підземними водами. У Греції до наших днів збереглося давнє місто Епідавр — святилище Асклепія з культовими спорудами, серед яких храми, театр і навіть водолікарня. її руїни були знайдені на початку XIX сторіччя. Вік цього стародавнього курорту понад 2500 років.

Основні лікувальні речовини підземних вод — вуглекислий газ, сірководень, залізо, миш’як, бром, реній, йод, кремнієва кислота, органічні речовини. У залежності від міри мінералізації підземні води використовуються як лікувально – столові (мінералізація 2-8 г/л), лікувальні питні (менте за 13 г/л) і купальні (10 – 140 г/л). За своїм складом мінеральні лікувальні води діляться на декілька груп. Серед їх назв читач напевно зустріне декілька добре знайомих хоч би за розповідями, а деякі, мабуть, багато кому доводилося пробувати. Наведемо характеристики деяких лікувальних мінеральних вод.

Вуглекислі води — одні з найвідоміших. Вони застосовуються як для ванн, так і для питва. Вуглекислота благотворно діє на сердечно – судинну систему і шлунок. У цей час виявлено близько 30 типів вуглекислих вод — від прісних до солоних із мінералізацею 90 г/л. Серед них найбільш широко застосовується різноманітний нарзан, а також води типу боржомі й єсентуки. Свої назви ці мінеральні води отримали від найбільш відомих джерел.

Залізисті води використовуються як лікувальні питні при порушеннях роботи кровотворних органів. Слабозалізисті води утворюються в збагаченому залізом рихлому відкладенні: Полюстрово (Санкт – Петербург), Марціальні води (Карелія). Багатозалізисті кислі води виникають там, де окислюються сульфідні руди (місто Гай, Оренбургська область).

Води з підвищеною кількістю органічних речовин стимулюють роботу органів травлення. Широко відоме джерело Нафтуся на курорті Трускавець (Західна Україна) використовується в лікувальних цілях понад 150 років. Воно було відкрито в 1820 p., коли при бурінні замість нафти виявили воду. Холодні води, що пахнуть гасом, з мінералізацією 0,5 – 1 г/л за своїм складом помітно не відрізняються від звичайних ґрунтових вод, але містять до 120 мг/л органічних речовин, корисних для людини.

Бромні, йодні і йодобромні води застосовуються для лікування захворювань судинної і нервової систем. їх родовища звичайно розташовуються в глибоких частинах артезіанських басейнів, наприклад в Усть – Качці (Пермська область, Росія), Лугеле (Західна Грузія), Майкопі (Росія).

Радонові води застосовуються у вигляді ванн, інгаляцій і як питні. Вони мають заспокійливу і знеболюючу дію. Поява газу радону пов’язана з радіоактивним елементом радієм. Найбагатші радіоактивними елементами магматичні і вулканічні породи. Радонові води застосовують на відомих курортах Цхалтубо (Грузія), Молоковка (Читинська область, Росія), Хмільник (Україна), П’ятигорськ (Росія).