Карпатський біосферний заповідник

28 Березня, 20121:38 pm

0


Карпатський біосферний заповідник

Карпатський біосферний заповідник

1) Карпатський біосферний заповідник — один із найстаріших і найбільших в Україні. Він був створений в 1968 р., спочатку носив назву Карпатського державного заповідника, а в 1992 р. одержав статус біосферного. Після декількох реорганізацій територія заповідника значно збільшилася і складає на сьогодні 57880 га — це 2,5 відсотка всієї території Карпатського регіону. Майже 90% території заповідника покривають ліси.

2) Серцем заповідника є Чорногорський гірський вузол, який утворився на стику Вододільного і Полонинського хребтів. Центром цього вузла є Говерла — головна вершина України (2061 м над рівнем моря). На схилах Говерли на висоті 1600 метрів бере свій початок річка Лозина. В її верхів’ях розташований 80-метровий водоспад, один з найбільших в Україні.

3) Від Говерли радіально розходяться хребти Чорногорського вузла, які включають найбільш високі вершини: на заході — гору Петрос (2020 м) і на південному сході — гору Піп-Іван (1946 м).

4) На південь від Чорногори знаходяться Рахівські гори. Цей гірський масив складається з твердих кристалічних порід, гнейсів, слюдяних і кварцових сланців тощо. Рельєфу цієї частини Карпат властиві глибокі міжгірські долини, льодовикові Цирки, гострі скелясті гребені і вершини.

5) Хвойні ліси займають близько 91 % всієї площі лісів заповідника. Основна порода — ялина європейська, менше значення має ялиця біла. Окремими деревами або невеликими групами зустрічаються бук, явір, клен гостролистяний, ясен звичайний, в’яз шорсткий. З рідкісних реліктових деревних порід тут ростуть сосна кедрова європейська і тис ягідний.

Карпатський біосферний заповідник – Частина 2

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.