Корпоративне свято як інструмент підвищення корпоративної культури управління

Березень 27th, 20137:49 am

0


Корпоративне свято як інструмент підвищення корпоративної культури управління

Багато керівників підприємств велике значення стали надавати неформальному спілкуванню колективу поза підприємством. Все більшої популярності набувають корпоративні свята в ресторані або барі. Тенденція ця стоїть на рівні країни, наприклад, число корпоративних вечірок в закладах міста у порівнянні з минулим роком зросла майже вдвічі. Причина такого росту – орієнтування на Захід, звідки і прийшла мода на колективні вечірки.

На відміну від західного світу, наш менеджмент не прагне до ретельної підготовці корпоративних урочистостей. Найчастіше корпоративна вечірка в нашій країні – стихійна необхідність, викликана настанням Нового року або Дня народження компанії, а не частина цілісної системи управління компанією. Результатом такого підходу є корпоративні збори, які в цілому відтворюють модель неорганізованого спілкування між товаришами по службі.

У нашій країні можна відзначити кілька великих фірм, що спеціалізуються на підготовці та проведенні корпоративних свят, та й закладів, де можливе їх проведення більш ніж достатньо. З кожним роком корпоративна культура розвивається. Якщо кілька років тому корпоративні вечірки влаштовували тільки великі західні компанії, то зараз ця тенденція набула широкого поширення в масах. Причому люди хочуть не просто прийти в ресторан, вони хочуть дійсно свята, де будуть спочатку розваги, а потім чудово музика для релаксації. Корпоративне свято, як управлінський інструмент, включає: підбір ресторану, ретельно пророблений сценарій з конкурсами, нагородами, заохочувальними призами, що включає підведення підсумків діяльності, командні ігри; озвучувані протягом свята тексти привітань; прикрашене святкове приміщення і т. д. Мінімальна вартість комплексної послуги близько 1000 доларів і може рости до сотень тисяч – в залежності від бюджету і побажань організації.

Зовсім недавно з’явився новий різновид корпоративних вечірок – кейтеринг (виїзне ресторанне обслуговування). Поки послуги в цьому напрямку представляє тільки декілька закладів, і попит на даний вид послуги ще не дуже великий, але кілька років тому і корпоративні вечірки були не в моді. Можна сказати, що корпоративні свята і їх організація в майбутньому будуть більш затребувані, а значить, цей напрямок весь час буде розвиватися. Таким чином, в даній роботі розкриті корпоративна культура, корпоративне свято як управлінський інструмент та визначено основні форми його впливу.