Культура як вагомий фактор виховання особистості

31 Липня, 20132:58 pm

0


Культура як вагомий фактор виховання особистості

У кожної людини в житті має бути одна особлива прочитана книга, яка здатна відповісти на безліч питань; одна особлива переглянута п’єса, після якої хочеться змінити себе; одна особлива картина, біля якої слід затриматися на кілька хвилин; один особливий фільм, після перегляду якого хочеться відчувати лише прекрасне і знаходити його; одна особлива прослухана музична композиція, яка здатна надихнути. У кожної людини повинне бути особливий джерело мистецтва, який формує його особливу особистість. Люди, які століттями створювали і створюють, творили і творять мистецтво – це особливі люди.

Через призму свого сприйняття вони підносили нам красу світу, вчили і вчать нас розвиватися, аналізувати, сприймати, робити висновки, мати свою точку зору. Ставлячись до мистецтва, як до невід’ємної частини самого себе, ми тим самим стаємо освіченими, цікавими, вихованими і, головне – людьми. Культура формує в кожній людині не тільки особистість, але і розвиває найпрекрасніші людські якості, здатність душі відчувати, а серця – битися з любов’ю. Не новим є те спостереження, що в наш час люди стають черствими, все більш дратівливими, агресивними, у них псуються стосунки з близькими і багато хто не може знайти спільну мову з оточуючими.

Це трапляється через те, що свого часу вони не прочитали потрібну книгу, не цікавляться живописом, рідко ходять у театр і слухають не ту музику. Адже якщо зануритися в веселку фарб, то можна побачити сонячний літній день, вдихнути тепле повітря і почути, як щасливо б’ється серце всередині. Якщо прослухати свою композицію, можна згадати про свою мрію і знову спалахнути нею. Скільки в світі чудової літератури, в якій понад усе стоять людські відносини, яка вчить любити, цінувати, не завдавати біль, а радувати, допомагати і піклуватися. Історія кінематографа зберігає безліч геніальних фільмів, що дарують сили і оптимізм. А сила фото мистецтва дивує щодня. Не дивлячись на те, що фото техніка та ремонт фотоапаратів не є дешевими, це мистецтво приваблює безліч молодих людей.

Тільки культура здатна виховати людину і навчити її любити, вірити, боротися і перемагати. Цьому вчить нас живопис – радіти життю, що є великим даром. Бути вдячним батькам і любити їх усім серцем. Цьому вчить нас театр – розвивати уяву, фантазувати, мріяти, вірити в чудеса. Цьому вчить нас література – культурі людських взаємин, взаємопідтримку, взаємодопомогу, дружбу, нарешті. Цьому вчить нас кінематограф – цінувати оточуючих нас людей, прислухатися до їхньої думки, рухатися вперед і досягати своїх цілей. Цьому вчить нас музика – натхненню, чистоті душі і силі духу.

Людина, яка цікавиться минулим, сучасним, яка саморозвивається, – культурна людина, – цікава оточуючим, вона ніколи не образить близьких, він цінуватиме допомогу інших, він не зможе заподіяти біль, адже у нього особливий погляд на світ. Такі люди чітко розуміють, що для них важливо, і що слід цінувати понад усе; у них безліч інтересів, вони можуть дати ділову пораду, допомогти; такі люди здатні любити чистою любов’ю, вірити в світле, дарувати радість і щастя. На жаль, наше суспільство деградує в цьому відношенні. І єдине, чого хочеться побажати нашому молодому поколінню – саморозвиватися, проводити час цікаво і з користю, приділяючи увагу всім видам мистецтва.

І, роблячи свій життєвий вибір, споробує врахувати те, що надбання нації складають вчені, доктори, художники, письменники, – люди, які своє життя присвятили іншим. І дуже хочеться, щоб у кожному з нас був присутній і вчений з його працьовитістю і прагненням домагатися поставлених цілей; і доктор, який вчить нас піклуватися про інших; і художник з його яскравими фарбами, якими він малює свій світ; і письменник, здатний завжди підібрати найпотрібніші слова. Лише культурне виховання людини зробить з неї особистість.