Література античного світу

14 Лютого, 20106:02 am

0


Література античного світу

Література античного світу

Античний — слово латинське і в перекладі означає давній. У понятті «античний світ» поєднують Стародавню Грецію та Рим. Антична література складається з двох літератур: давньогрецької та римської. Це література двох різних народів.

Мови давньогрецька й латинська (якою написані пам’ятки римської літератури) належать до різних мовних груп, проте історія і культура Старої Греції й Риму тісно пов’язані між собою.
Хронологічно антична література охоплює приблизно VIII ст. до н. е.— V ст. н. е., тобто понад тисячоліття. Зрозуміло, що протягом цього періоду відбувалися великі зміни у житті суспільства. Початок античної літератури припадає на добу розкладу первіснообщинного ладу та створення рабовласницької держави, а кінець позначений руйнацією рабовласницької системи і переходом до феодалізму.

Антична література — література рабовласницького суспільства, його становлення, розквіту й загибелі. Діалектичний матеріалізм вчить, що рабство на певний час було, за словами Енгельса, «в тій самій мірі необхідне, в якій і загальновизнане» К Перехід від первіснообщинного ладу до рабства сприяв подальшому розвитку цивілізації.

«Розвиток держави і права, створення мистецтва і науки,— писав Ф. Енгельс,— все це було можливе лише за допомогою посиленого поділу праці, який мав своєю основою великий поділ праці між масою, зайнятою простою фізичною працею, і небагатьма привілейованими, що керують роботами, займаються торгівлею, державними справами, а пізніше також мистецтвом і наукою.

Джерела і цитати:

* Маркс К., Енгельс Ф. Твори, т. 20, с. 175.