Масонство і політичний істеблішмент у США

12 Травня, 201112:42 pm

0


Масонство і політичний істеблішмент у США

Масонство і політичний істеблішмент у США

До середини XX століття загальна кількість членів масонських лож і організацій у Сполучених Штатах Америки складала 50 мільйонів осіб. Масонські клуби і ложі такі, як “Ротарі”, “Лайонс”, “Кювенсі”, “Ельк”, та багато інших знаходилися в кожному місті і селищі в США. Варто сказати, що масони і члени близьких до них організацій – це невід’ємна і визначальна частка всіх структур влади в Американському суспільстві. Більше того, масони пишаються Сполученими Штатами вважаючи їх своєю “масонською наддержавою”. “Масонство, як писав Генрі Форд, – це найкраща точка опори Америки”.

Незаперечний той факт, що будь-який американець, який вирішив зробити політичну кар’єру, перш за все стає членом масонської ложі. Для прикладу візьмемо масонську кар’єру президента США – Гарі Трумена (1889-1972), який віддав наказ про бомбардування двох японських міст Хіросіми і Нагасакі, в результаті чого загинуло близько 200 тисяч мирних жителів. Масонська кар’єра Трумена розпочалася в 1909 р. вступом до „Белтон-ложі № 450″ штату Міссурі, далі він вступив у 1911 р. до „Гренд’ю ложі”, в 1925 р. до Великої ложі Міссурі, в 1941 р. до Міссурської ложі вчених, в 1919 р. він був членом ложі ” Орієнті Чартер № 102″, а в 1924 р. членом ложі Пекіна Коунсіл. До 1945 року він отримує звання Вельмишановний масон і найвищий 33 ступінь. Одночасно Трумен був членом ордену шрайнерів.

У лютому 1941 р. Трумен виступив по радіо з лекцією “Джордж Вашингтон: людина і масон”. Головна ідея цієї доповіді полягала в тому, що Вашингтон був великим масоном, який будував СІЛА на масонських принципах. Уряд, сформований Труменом, складався винятково з масонів і євреїв. Існує таке припущення, що за винятком Ейзенхауера, Кенеді і Ніксона, всі американські президенти були масонами, особливо активними вважалися: Джонсон, Форд, Рейган і Джордж Буш старший.

Валентин Блисенко
Науковий керівник – асист. Лупул Т.Я.