Міжнародний молодіжний туризм

Грудень 21st, 20121:48 pm

0


Міжнародний молодіжний туризм

Одним з найбільш популярних видів міжнародного туризму є молодіжний туризм, питома вага якого продовжує неухильно зростати. Частка молодіжного туризму становить сьогодні понад 20% від усіх міжнародних подорожей. Міжнародний молодіжний туризм включає в себе в’їзд і виїзд молодих людей у віці від 15 до 25 років за межі свого звичайного середовища життя, як правило, з пізнавальними і рекреаційними цілями. Молодіжний туризм це ще і соціально-економічне явище, яке виникло під впливом молодіжних рухів, народжених мирними ідеалами післявоєнного періоду.

Відповідно до класифікації, міжнародний туризм, можливо, класифікувати за видами, типами та формами. Найбільшою популярністю у молодих мандрівників користуються такі види туризму як: пізнавальний, спортивно-оздоровчий, самодіяльний, у тому числі з активними способами пересування, лікувальний, гірськолижний, фестивальний, екологічний, навчальний.

Молодіжний туризм може бути як організованим, у разі якщо подорож організовує яка організація (школа, університет, туристичний клуб), і неорганізованим. При виборі засобів пересування перевага віддається більш дешевим видам транспорту (можна просто купити гірський велосипед Київ). Тому тут найбільш популярними видами є автобусний, велосипедний, залізничний, автомобільний і водний (байдарки, човни, плоти) туризм. Оскільки вільного часу у молодих людей набагато більше ніж у дорослих, молодь активно подорожує в будь-який час року, як в сезон, таки в несезон, наприклад, під час зимових або великодніх канікул.

За формою розрізняють індивідуальний і груповий молодіжний туризм. Говорячи про джерела фінансування поїздок, молодіжний туризм відноситься до групи соціального, і більш активно розвивається лише за наявності державної підтримки. Тому для швидкого і динамічного розвитку цієї галузі державне регулювання і підтримка є необхідністю. Міжнародними організаціями і урядами окремих країн розробляються спеціальні програми, в цілях сприяння студентської мобільності та отриманню освіти.

Організацією подорожей для молоді займаються численні міжнародні організації, які всіляко сприяють розвиткові молодіжного туризму. Основні завдання таких організацій: всіляко сприяти розвитку міжнародного молодіжного туризму в світі, особливу увагу звернути на розвиток цієї галузі і будівництво інфраструктури з країнах Африки і Латинської Америки, викликати інтерес до подорожей якомога більшої кількості молодих людей, забезпечити індустрії молодіжних подорожей державну підтримку, захищати права молодих людей на відпочинок, розвивати співпрацю з транспортними компаніями та засобами розміщення для встановлення спеціальних цін для молодих людей.

Так, Міжнародне бюро з соціального туризму (BITS) сприяє розвитку соціального туризму в міжнародному масштабі; координує діяльність своїх членів та інформує їх з усіх питань, пов’язаних з областю соціального туризму, в тому числі його культурно-освітніми аспектами та соціально-економічними наслідками.

Практична діяльність BITS проводиться головним чином в спеціалізованих комітетах і полягає у вивченні економічних, соціальних і культурних аспектів соціального туризму, а також молодіжного туризму і туризму людей похилого віку; вивченні питань, пов’язаних із сезонністю туризму, з розвитком масових доступних форм розміщення (кемпінг, табори та ін.) У рамках і під егідою BITS регулярно проводяться конференції та семінари.

Ряд організацій, ставить своєю метою організацію більш дешевих транспортних перевезень для молоді. Серед них у першу чергу слід назвати Асоціацію «Европоезд» (Association «Eurotrain») і Асоціацію студентського авіатуризму (Student Air Travel Association, SATA). Практична діяльність Асоціації «Европоезд» полягає в укладанні угод з адміністрацією європейських залізниць на організацію перевезень за найбільш вигідними тарифами. SATA розвиває співробітництво між студентськими туристськими організаціями різних країн, які організовують спеціальні чартерні авіарейси для студентів.

Значне місце у діяльності міжнародних організацій займає організація та забезпечення функціонування системи житла для молодих мандрівників. Родоначальником в цій області є Міжнародна федерація молодіжних гуртожитків (International Youth Hostel Federation, IYHF), створена ще в жовтні 1932 року. Цілями організації є встановлення співпраці між асоціаціями молодіжних гуртожитків у всіх країнах; надання гуртожитків як засоби розміщення мандрівної молоді без відмінностей в расі, релігії, національності та соціального становища. Діяльність IYHF зосереджена на координації роботи національних асоціацій молодіжних гуртожитків; проведенні обміну інформацією; сприяння будівництву гуртожитків у нових районах; організації регіональних і міжнародних конференцій і навчальних груп. Субсидує будівництво та реконструкцію молодіжних гуртожитків в країнах, що розвиваються, а також впливає на політику цін національних федерацій-членів. Білорусь, на жаль, не входить у Міжнародну федерацію молодіжних гуртожитків.

Однією з найбільших організацій подібного профілю є Міжнародна конфедерація студентського туризму (International Student Travel Confederation, ISTC). ISTC заснована в 1949 р. у Швеції. Основна спрямованість діяльності цієї організації пов’язана з розробкою і пропозицією широкого спектру освітніх, соціальних та культурних програм при організації подорожей і туризму для студентської молоді та школярів, затвердженням духу міжнародного взаєморозуміння через туризм та обміни, розвитком і вдосконаленням сфери туристських послуг для молоді, просуванням інтересів і захистом ідей і поглядів молоді.

В рамках реалізації своїх програмних положень даної організацією була створена картка ISIC (International Student Idenity Card), призначена для суттєвого полегшення подорожі і надання всіляких пільг і знижок для молодих людей. Одночасно з цим картка є посвідченням міжнародної студентської організації. Аналогічні посвідчення видаються не тільки студентам, але й молоді до 25 років – International Youth Travel Card (GO25), а також викладачам (супроводжуючим групи учнів у туристських поїздках) – International Teacher Idenity Card (ITIC). Власники карток можуть отримати знижки на розміщення та харчування в хостелах, відвідування музеїв і атракціонів, а також на проїзні квитки на транспорті.

Отже, широкий розвиток туристських зв’язків зумовив об’єктивну необхідність створення спеціалізованих міжнародних організацій. З метою сприяння молодіжному туризму, його динамічному розвитку і більш широкому поширенню у всіх країнах світу існує велика кількість державних і неурядових організацій та об’єднань. Серед найбільших молодіжних туристських об’єднань слід назвати ISTC, IYHF, FIYTO, BITEJ, EYCA, AEYC, BITS та ін.. Їх діяльність включає всі аспекти молодіжного туризму Цілями більшості цих організацій є створення найбільш сприятливих умов для молодих мандрівників, використання систем знижок і пільг на послуги транспортних перевезень, при розміщенні і в сфері культурного обслуговування.