Молодіжні організації в Україні

29 Січня, 20124:51 am

0


Молодіжні організації в Україні

Українська молодь мала свої власні організації, доля яких була такою ж трагічною, як і доля молоді. Через патріотичну мету вони були забороненими різними чужинцями-загарбниками.

Однією з перших та, мабуть, крупніших організацій української молоді була «Сокіл». Вона була заснована у 1894 у Львові. Організація мала статут, прапор та герб. її головною метою було” виховання української молоді фізично здоровими, соціально та політично свідомимиами. Вона готувала українську молодь до боротьби за державну незалежність України, захист української мови, історії та культури від асимілятивної політики чужих поневолювачів.

У 1900 році адвокатом К. Трильовським була заснована молодіжна організація «Січ». Якщо діяльність «соколів» відзначалась панславістським характером, то «січовики» мали суто національний характер. Члени «Січі» вважали себе послідовниками колишніх запорізьких козаків. їх мета – боротьба проти всякого рабства, за визволення України від чужого панства. Ця організація також мала свій статут, прапор, герб, у 1914 році нараховувала вже 916 «Січ»-гуртків. Вони поєднували понад 30000 членів. Членами цієї організації належали хлопці та дівчата з 17 років.

Найкрупнішою молодіжною організацією є «Пласт». Вона була заснована у 1911 році Петром Франком (одним із синів українського письменника Івана Франка) і І. Чмолой (магістром біології). Але це був тільки перший гурток «Пласта». Головним засновником цієї організації вважається професор, доктор біології А. Тусовський. Він об’єднав у 1912 році усі гуртки «Пласта» у одну організацію.

Вона об’єднувала дітей і молодь. Хоч діяльність українського «Пласта» була незалежною від усіх політично-партійних та релігійних впливів, організація виховувала членів у дусі патріотизму. Слід сказати, що вона відіграла велику роль у моральному та фізичному вихованні дітей та молоді. Вони мусили бути всебічно розвиненими. В наш час це дуже актуально, діти і студенти проводять багато часу в сидячому положенні і фитнес клуб це єдиний спосіб вберегти себе від негативних наслідків роботи за комп’ютером.

Ця організація також мала свій статут, прапор та герб, а також газету та журнал.

У 1925 році була заснована молодіжна організація «Луг». Вона виникла після розпуску «Січі». Назва «Луг» пов’язана з героїчними козацькими часами. За методом роботи вона була близька до молодіжної організації «Січ».

У 1939 році після встановлення радянської влади на Західній Україні діяльність всіх українських молодіжних організацій було припинено та заборонено.