Мотивація школярів до академічної підготовки у випускних класах

19 Січня, 20152:38 pm

0


Мотивація школярів до академічної підготовки у випускних класах

Однією з причин створення профільних шкіл при вузах є збереження інтелектуальної еліти в країні і в регіонах в особі наших кращих випускників.

Щорічно певна частина випускники шкіл (зокрема, спеціалізованих шкіл і шкіл для обдарованих дітей) стають студентами престижних вищих навчальних закладів. Велика частина з них віддає перевагу вузам далекого і ближнього зарубіжжя.

Географії вступу випускників до ВНЗ достатня різноманітна. Як свідчить практика, студенти, що проявили свої виняткові здібності в ході навчання у вузах, отримують пропозиції про майбутнє працевлаштування вже у вищих навчальних закладах.

Схильність до наукової діяльності породжує пропозицію зайнятися наукою, залишитися у вузі і продовжити подальше навчання. Креативне мислення, здатність вирішувати проблеми привертають зарубіжні компанії, які роблять випускникам вигідні економічні та соціальні пропозиції.

У зв’язку з чим, і країна і її регіони втрачають свій інтелектуальний потенціал. Говорити про те, що більша частина випускників цих престижних вузів повертаються в свої регіони не доводитися говорити. Все це не забезпечує конкурентоспроможність країни і зміцнення її національної безпеки.

Слід зазначити, що, на жаль, поки не ведеться цілеспрямована профорієнтаційна робота, в тому числі, і щодо формування майбутньої педагогічної еліти. Профорієнтаційна робота, що проводиться в школах, орієнтує випускників на різні, крім педагогічної, предметні області. У результаті відбувається негативна селекція: в педвузи потрапляють маломотивовані студенти з недостатньою академічною підготовкою.

Модель профільної школа при вузах може створюватися на базі вищих навчальних закладі і реалізувати програму профільного навчання, використовуючи кадровий потенціал та матеріально-технічну базу вузу: технопарки, наукові лабораторії, зручні парти для учнів-майбутніх студентів та інформаційні ресурси. Дана модель орієнтована на навчання дітей в міських умовах.

Необхідність ранньої педагогічної профорієнтації пояснюється тим, що професійно значущі якості сучасного вчителя складно виховати тільки за час навчання в педагогічному вузі. Основа їх має бути закладена в шкільний період.

Від рівня постановки педагогічної підготовки в школі залежить вирішення питання, хто піде в учителя. У зв’язку з цим система освіти стоїть перед завданням: забезпечити себе майбутньої педагогічної елітою.

Література:

Віра Омарова. Проблеми та шляхи створення профільної школи при ВУЗах Казахстану. // “Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття у країнах Європи та Азії” // Збірник наукових праць. – Переяслав-Хмельницький, 2015 р. – 325 с.