Найпростіший спосіб впровадження сучасних технологій на підприємстві

21 Вересня, 20152:25 am

0


Найпростіший спосіб впровадження сучасних технологій на підприємстві

Інновації в області інформаційних технологій зараз отримують широке поширення в усьому світі. Технологія надання програмного забезпечення як послуги (SaaS) стала ключовим напрямом в цьому процесі. Про це свідчать дані останніх звітів міжнародних консалтингових компаній. Наприклад, McKinsey & Company опублікувала список найбільш важливих тенденцій, що впливають на бізнес сьогодні і даний підхід зайняв у цьому списку достойне місце.

Використання послуги програмного забезпечення для управління дає підприємству ряд переваг:

1) швидкі терміни впровадження нових систем, низький ризик;

2) низька вартість у порівнянні з внутрішньо-офісним ліцензійним ПЗ;

3) не вимагає покупки додаткового устаткування і додаткового навчання персоналу;

4) надійність і відповідальність, оскільки провайдер відповідає за контрактом за якість послуги;

5) висока рентабельність інвестицій при відносно невисокій вартості володіння;

6) висока гнучкість, яка дозволяє підприємству швидко реагувати на зміни зовнішнього середовища;

7) швидка окупність.

Таким чином, перераховані вище переваги дозволяють говорити про зростання ринку SaaS в найближчому майбутньому, про що також свідчать представники консалтингових компаній.

На даний момент виділяють кілька видів надання програмного забезпечення як послуги. Такі послуги можуть виконувати різні функції, а, отже, задовольняти різні потреби підприємства.

Наприклад, комунікаційні системи ПЗ затребувані практично всіма організаціями та всіма співробітниками в організації (в основному back-office). Функціональні системи надання програмного забезпечення як послуги вирішують конкретну задачу. Існує близько 40 категорій таких сервісів.

Наприклад, бухгалтерські та фінансові сервіси. Вертикальні SaaS автоматизують одну або декілька завдань для конкретної вертикалі. Мобільні SaaS мають додатковий параметр – мобільність. Інфраструктурні SaaS увазі наявність у замовника будь-якого клієнтського і мережевого устаткування.

Також за способом надання SaaS може бути “з доставкою” (орієнтовані на метод доставки SaaS-додатків); “з розробкою” (у пакет SaaS входить інструментарій розробника додатків в Web); “з додатками” (базуються на попередній установці додатків, які є основою для сервісу SaaS).

Таким чином, різноманіття видів SaaS дозволяє підприємству вибрати найбільш підходящий по функціональним і вартісним характеристикам варіант послуги. У результаті успішно вирішується цілий ряд управлінських завдань з реальною економією коштів.

Літературні джерела:

Митус К.Н. Використання SAAS-рішень для управління підприємством. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки” (25-27 березня). – СНУ, 2009. – 606 с.