Невідкладна допомога при нирковій кольці

30 Жовтня, 20113:46 pm

0


Невідкладна допомога при нирковій кольці

Невідкладна допомога при нирковій кольці

Головними ознаками захворювань нирок і сечовивідних шляхів є біль, розлад сечовипускання, зміна кількості та якості виділеної сечі.

Біль, пов’язаний із захворюванням нирок або сечоводів, локалізується в ділянці попереку і іррадіює в ділянку статевих органів, внутрішню поверхню стегон.

При захворюваннях сечового міхура біль локалізується внизу живота, за лобком та в ділянці крижів.

Біль у сечівнику виникає при його запаленні, носить ріжучий характер і посилюється при сечовипусканні.

Найчастішим та яскравим проявом ряду захворювань нирок і сечоводів є ниркова колька — синдром, який характеризується раптовим переймоподібним болем у ділянці попереку з іррадіацією вниз по ходу сечовода, в пах, зовнішні статеві органи, стегно, що обумовлено проходженням каменя по сечоводу.

Невідкладна допомога при нирковій кольці полягає у забезпеченні хворим повного фізичного та психічного спокою, їм призначають теплові процедури (гаряча грілка на поперек та ділянку підребер’я, гаряча ванна з водою температури 40°С). Вони забезпечують розслаблення сечовода, який спастично скорочується біля каменя, що знаходиться в його просвіті.

Треба пам’ятати, що  гаряча ванна протипоказана хворим старечого і похилого віку, а також з серцево-судинною недостатністю.