Нормування природного освітлення

14 Березня, 20103:12 am

1


Нормування природного освітлення

Нормування природного освітлення

Природне освітлення має важливе фізіолого-гігієнічне значення для працюючих. Воно сприятливо впливає на органи Зору, стимулює фізіологічні процеси підвищує обмін речовин та покращує розвиток організму в цілому.

Сонячне випромінювання зігріває та знезаражує повітря, очищаючи його від збудників багатьох хвороб (наприклад;вірусу грипу). Окрім того, природне світло має і психологічну дію, створюючи у приміщенні для працівників відчуття безпосереднього зв’язку з довкіллям.

Природному освітленню властиві й недоліки: воно непостійне в різні періоди доби та року, в різну погоду; нерівномірно розподіляється по площі виробничого приміщення; при незадовільній йот організації може викликати засліплення органів зору.

На рівень освітленості приміщення при природному освітленні впливають такі чинники:

  • світовий клімат;
  • площа та орієнтація світлових отворів;
  • ступінь чистоти скла в світлових отворах;
  • пофарбування стін та стелі приміщення; глибина приміщення
  • наявність предметів, що заступають вікно як зсередини,такі ззовні приміщення.

Оскільки природне освітлення непостійне впродовж дня, кількісна оцінка цього виду освітлення проводиться за відносним показником коефіцієнтом природного освітлення (КПО).

Нормовані значення КПО визначаються «Будівельними нормами і правилами» (СНиП 11-4-79). В основі визначення КПО покладено розмір об’єкта розпізнавання, під яким розуміють предмет, що розглядається або ж його частину, а також дефект, який потрібно виявити.

Розрахунок природного освітлення полягає у визначенні площі світлових отворів (вікон, ліхтарів) у відповідності з нормованим значенням КПО.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.