Нормування штучного освітлення

16 Березня, 201012:59 pm

0


Нормування штучного освітлення

Нормування штучного освітлення

Штучне освітлення за конструктивним виконанням поділяється на два види загальне та комбіноване. Система загального освітлення використовується у приміщеннях, де по всій площі виконуються однотипні роботи.

Розрізняють загальне рівномірне освітлення, за якого світловий потік розподіляється рівномірно по всій площі приміщення без урахування робочих місць і загальне локалізоване освітлення (з врахуванням робочих місць).

При виконанні точних зорових робіт (слюсарні, токарні, фрезерні, контрольні тощо) в місцях; де Обладнання створює глибокі різкі тіні або роботі поверхні розташовані вертикально, поряд із загальним освітленням застосовується місцеве освітлення.

Сукупність місцевого та загального освітлення називається комбінованим. Застосування лише місцевого освітлення не допускається з огляду на небезпеку виробничого травматизму.

Робоче освітлення призначене для забезпечення виробничого процесу, проходу людей, руху транспорту є обов’язковим для всіх виробничих приміщень.

При проектуванні штучного освітлення виробничого приміщення необхідно вибирати тип джерела світла, систему освітлення, вид світильника, передбачати найбільш доцільні висоти влаштування світильників та розміщення їх у приміщенні; визначати число світильників і потужність ламп, необхідних для створення нормованої освітленості на робочому місці й здійснювати перевірку наміченого варіанту освітлення на відповідність його нормативним вимогам.

Для визначення загального рівномірного освітлення горизонтальної робочої поверхні використовують метод світлового потоку.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.