Нові підходи до формування педагогічних технологій навчання

21 Серпня, 20143:45 pm

0


Нові підходи до формування педагогічних технологій навчання

Нова технологія навчання іноземним мовам – це перш за все підхід до формування навчально-методичного забезпечення реального навчального процесу, коли спочатку передбачається істотне збагачення методичного інструментарію викладача.

Саме процедура і характер збагачення методичного інструментарію викладача стає змістом професійної діяльності методичних об’єднань викладачів. Тут формується інший підхід до методичної службі.

Професійна діяльність викладачів, методистів, керівників метод-об’єднань дає життя новій методично цілеспрямованій системі навчання – новій технології навчання.

Практично першим результатом буде підручник для викладача, надалі після спеціальних науково-методичних досліджень – підручники коледжу і вузів нового покоління з реальними функціями в реальному навчальному процесі.

Технологія дозволяє ємко, системно, компактно і наочно піднести матеріал, що охоплює тему з предметів.

Стандартизація – відомості багатьох видів виробів до невеликого числа типових, що дозволяє більш раціонально організувати виробництво. Стандартизація має велике значення для підвищення продуктивності праці та якості.

Навчальний процес це об’єкт, а значить, описати його можна тільки, сконструювавши модель. Але, в педагогіці і дидактиці до цього не було моделі навчального процесу. Як в іншому немає і досі прийнятною і продуктивної теорії навчання і немає дидактичної теорії побудови навчального плану.

Немає і продуктивної теорії створення навчальної програми, так, щоб створені по ній підручники при їх реконструюванні знову приводили до вихідної програмі.

Тому велику популярність здобули авторські методи навчання, які найчастіше використовуються на курсах розмовної англійської в Києві.

Педагогічна технологія несе в собі дослідницькі функції:

– Педагогічна технологія стає потужним інструментарієм викладача в його науково – методичної дослідницької діяльності;

– Педагогічна технологія є основною для створення підручників нового покоління;

– Педагогічна технологія дозволяє не тільки освоїти державний освітній стандарт, а й привести в систему всі компоненти професійної діяльності сучасного викладача відповідно до стандарту;

– Педагогічна технологія робить затребуваною педагогічну компетентність викладача;

– Педагогічна технологія формує нове педагогічне мислення викладача.

Технологія озброїла викладача системою технологічних процедур для проектування всіх компонентів навчальної системи.

Літературні джерела:

С.Б. Туякбаєва. Технологічна діяльність викладача. // «Проблеми та перспективи розвитку науки на початку третього тисячоліття у країнах СНД» .– Переяслав-Хмельницький, 2014 р. – 106 с.