Образно-новинні жанри – Поздоровлення

29 Січня, 20126:56 am

0


Образно-новинні жанри – Поздоровлення

Поздоровлення як жанровий різновид PR-тексту може нагадувати подієвий байлайнер. Як текстове втілення одного з різновидів ритуального спілкування, як форма письмового контакту з представниками цільової аудиторії, поздоровлення повинно бути приуроченим до якої-небудь дати, ювілею: це повинна бути урочиста подія в житті відомої особи або організації. Предмет цього жанру – подія.

Отже, поздоровлення – жанровий різновид PR-тексту, що являє собою вітання зі знаменною подією від першої особи суб’єкта PR.

За своєю текстовою структурою нагадує байлайнер: рамкові елементи (звернення до адресата і підпис першої особи організації), привітальна (мотив і власне поздоровлення), констатуюча й оптативна (побажання) частини. Текст поздоровлення не обов’язково містить побажання, заключною частиною може стати промесив – висловлювання обіцянки або надії. Привітальна частина якраз і відрізняє поздоровлення від байлайнера, оскільки йдеться про урочисту або пам’ятну в житті суб’єкта PR подію.

У першій частині поздоровлення йдеться про внесок адресата в загальну справу організації, підкреслює його значення для події, з приводу якої з’являється даний текст.

Поздоровлення може бути зверненим і до внутрішньої гро-мадськості. Такі тексти-послання – важливий компонент внутрішньофірмових комунікацій, тут констатуюча частина переважає (факти, які демонструють досягнення організації, нові завдання розвитку суб’єкта PR). Усе це слугує меті формування корпоративної єдності. Такі тексти друкуються у багатотиражних газетах організації, а також вивішуються на дошках оголошень.

У внутрішньокорпоративному друці це може бути своєрідна добірка поздоровлень співробітників з днем народження.

Поздоровлення може бути адресоване не тільки громадськості й співробітникам, а й VIP-персонам, партнерам.