Огляд найсуттєвіших змін у вподобаннях сучасних туристів

14 Жовтня, 20154:52 am

0


Огляд найсуттєвіших змін у вподобаннях сучасних туристів

Світ змінюється, і, щоб його показувати і пізнавати, потрібно відчувати, чим він живе, чого хоче сьогодні. Так вважають дослідники, які провели аналіз найактуальніших тенденцій у сфері туризму на Заході.

Сьогодні можна сказати, що закордоном найчастіше обирають таки типи туристичних послуг:

Подорожі з турботою про природне середовище. Тобто турбота про самих себе – кожному приємно відпочивати і оздоровлюватися в чистому місці. Мандрівники все частіше віддають перевагу екологічному транспорту, курортам, розташованим подалі від промислових центрів, а також сільський або еко-туризм.

Готелі-вілли. Об’єднання з природою плюс тяга до ексклюзивності, відділення від нав’язливого світу вабить туристів до цих індивідуальних райських куточків.

Подорожі приватними літаками. Кількість маленьких авіакомпаній на Заході зросла в п’ять разів, а ціна на їхні перельоти знизилася на третину. Втім, багатих клієнтів більше цікавить комфорт, ніж ціна квитка.

Сімейні подорожі. Повальна зайнятість і божевільний ритм життя все частіше схиляють туристів до відпочинку в колі сім’ї.

Модернізовані кемпінги. Молодь знову тягне до них, адже це тепер не тільки намет і умивальник, а іноді – і дискоклуб, і джакузі, і ресторанне меню. Багато туристів беруть у оренду рекреаційний автомобіль, де можна розмістити мало не цілу сім’ю, а той, хто купив двоспальний матрац може розраховувати на повноцінний відпочинок в дорозі.

Чайлд-фрі. Паралельно набирають популярність закладу відпочинку без дітей. Частина дорослих страждає від своїх чад вдома і бажає відпочинку у колі дорослих.

Оренда яхт. Свобода пересування і морська романтика залучали завжди, а останнім часом вони доповнилися найповнішим досягненням індустрії комфорту на борту: супер-поварами, плазмовими телевізорами, джакузі.

Відкладання відпустки. Ця тенденція явно шкодить туризму та туристам – знову мова йде про кар’єризм, надмірну зайнятість, які змушують переносити відпочинок на потім і в результаті залишатися зовсім без нього.

Тур-консультанти. З’явилася гора можливостей самостійно бронювати готелі, квитки тощо за допомогою сучасних засобів комунікації, але багаті туристи все частіше звертаються до тур-консультантів – представників нової спеціальності, які беруть за свої послуги іноді великі гроші.

Перспективи розвитку туризму також очевидні, тому на його розвиток безпосередній вплив надає діяльність людини рівень його освіти, культури та зайнятості.

Літературні джерела:

Лемента С. В., Ворошилова А.А. Міжнародний характер сучасного туристського ринку: динаміка і напрямки розвитку. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки”. – СНУ, 26-28 березня, 2008.