Організація робочого простору в офісі

21 Червня, 20126:36 am

0


Організація робочого простору в офісі

Кожен працівник будь-якого підприємства, фірми, майстерні, музею має повне право на повноцінний робочий кабінет, де він зможе спокійно і продуктивно працювати.

Розміщення офісу в житловій квартирі залежить від загального планування і характеру роботи його господаря. Якщо ця діяльність пов’язана з частими діловими візитами, то офіс повинен бути по максимуму ізольований від основних житлових приміщень. Якщо це офіс вченого, письменника, то вхід може бути вільним.

При виборі приміщення під кабінет потрібно врахувати той факт, що найпродуктивніший час для роботи – ранок, тому рекомендується розміщення офісу на сході або південному схід. Перехід з кабінету у вітальню розширить можливість взаємозаміни та використання обох. Здійснити це з’єднання можна за допомогою звичайних дверей або широкого отвору з подвійними шторами. Перегородкою також може служити модифікована шафа, вітрина з квітами, імпровізований бар і т.д. У разі сімейних свят чи прийомів гостей офіс можна буде легко об’єднати з вітальнею, що створить додатковий простір і затишок.

Якщо господар офісу любить максимально відокремлену обстановку під час роботи, потрібно вибрати найбільш ізольовану кімнату. Основна вимога до інтер’єру офісу полягає в розмежуванні функції творчої діяльності, ділових зустрічей і прийому гостей. Головні меблеві атрибути для офісу – письмовий стіл, крісло, книжкові шафи.

Робочий стіл – один з головних елементів інтер’єру офісу. Він повинен мати достатньо великі розміри, залежно від роду діяльності. Іноді до нього прикріплюється невелика шафка або він вже має достатню кількість об’ємних вбудованих тумбочок.

Офісне крісло (стілець) – повинне бути зручними і дозволяти працювати, не згинаючи спини. Тулуб має бути нахиленим трохи вперед. Візьміть на замітку, що дуже шкідливо спиратися грудьми об стіл. Це призводить до передчасного стомлення і порушення правильного дихання.

Книжкові шафи – розміщують за спиною працюючого, що набагато зручніше, ніж перед столом. Це забезпечує швидкий і комфортний доступ працівника до потрібної літератури.

На стіл у кабінеті повинно падати рясне денне світло. Краще, щоб промені світили зліва. Це дуже комфортно, якщо працівник буде оглядати простір з боку вхідних дверей. Для роботи ввечері рекомендується використовувати лампи спрямованого світла, з досить інтенсивним світлом, щоб не псувався зір. Лампи обов’язково необхідно поміщати над головою людини, щоб прямі промені не «били» в очі. В офісі, звичайно ж, рекомендується відведення вільного місця, для розминки або перерви «на каву».

Фахівцями доведено, що тривала розумова праця є вкрай не ефективною без періодичних розминок або відпочинку, кожні 2:00. Також не забувайте про чистоту в своєму офісі. Якщо Ви занадто заклопотані, щоб самому наводити чистоту, зверніться з цим проханням до спеціалістів, клининговое обслуживание це дуже хороша ідея в такому випадку.

Краще розминатися біля вікна і не забувати про гімнастику для очей. Вільну стіну офісу можна використовувати для улюблених картин або фото, що буде піднімати настрій в проміжках, між роботою. Навіть короткочасне переключення уваги з позитивними емоціями стимулює творчу роботу.

Додаткове підсобне приміщення до офісу, навіть самих незначних розмірів може виконувати функцію, наприклад, майстерні або фотолабораторії або комори.

Інтер’єр, організація робочого місця, відведення місця відпочинку: все, в офісі, має бути в ідеальному порядку. І це в прямому сенсі слова, тому як розумова праця проходить в поспіху, напруженості, постійному пошуку потрібних речей – самий марнотратний щодо продуктивності праці. Взявши на замітку наші поради, ви з легкістю зможете організувати себе і поліпшити плоди вашої роботи.