Особливості кризового стану економіки України

12 Квітня, 201411:23 am

0


Особливості кризового стану економіки України

Сьогодні глобальна економічна криза поступово минає у розвинених країнах світу, але в Україні вона все ще посилюється, економіка продовжує падіння і надії на позитивне зростання поки що є примарними.

До загальносвітових особливостей кризового стану економіки Україна додала кілька своїх національних особливостей:

1) тривала фіксація курсу національної валюти.

2) непродумана імпортна політика, адже країна виробляє та експортує товарів в рази менше, ніж імпортує.

3) колосальний позитивний розрив ВВП.

Однак, можна помітити, що криза несе в собі не тільки негатив, а й масу позитивних моментів – починаючи від загального очищення економіки до колосальних змін у структурі капіталу.

В основному, криза проявляється в дестабілізації ринків, високим рівнем безробіття та девальвації гривні. Але до позитивних моментів можна віднести автоматизацію виробництва, реалізація інноваційних підходів та використання нових систем управління підприємством та його персоналом.

Дестабілізація змушує йти з ринку хвилинних інвесторів і посередників. Внаслідок його нестабільності вони не можуть бути впевнені в прибутку. Їх відхід повертає ринку здоров’я у вигляді прямого співвідношення продавець-покупець і знижує вартість товарів.

Наступним позитивним моментом стало зниження цін на нерухомість. Хоча така тенденція не заморозила усі будівельні проекти. Працівники агентства нерухомості в Дніпропетровську звертають увагу на те, що кількість новобудов в наступні роки буде тільки зростати, не дивлячись на сучасний стан економіки.

Світова криза поставив банки перед дуже складним вибором – зникнути з ринку або залишитися в живих та боротися за свій розвиток. Багато банків збанкрутують, деякі з них націоналізують або їх поглинуть більші структури.

Приєднавши непрацездатний банк до діючого, можна вберегти від втрат вкладників і клієнтів цього банку і зберегти робочі місця у фінансовому секторі.

Масове безробіття, повсюдне скорочення зарплат і нестабільність ринку досягли максимуму. Девальвація гривні різко підвищила ціни на імпорт.

З’явилася можливість відмовитися від імпортних товарів і розвивати виробництво всередині країни. А вітчизняний виробник – це не тільки оборот грошей всередині країни, а й нові робочі місця.

Літературні джерела:

Іванова Т.І., Гайдабрус Н.В. Особливості і позитивні аспекти кризи на Україні. // “Економічні проблеми сталого розвитку” (19-23 квітня 2010 р.). – Частина 3. – Суми, СумДУ, 2010. – 219 c.