Особливості оформлення міні-листів

4 Грудня, 20121:42 pm

0


Особливості оформлення міні-листів

Міні-листи особливо актуальні в ситуаціях, коли автор листа з тих чи інших причин не в змозі приділити його підготовці більше декількох хвилин. Звідси і функціональне призначення міні-листів: здійснення інформаційного обміну малими порціями і в оперативному режимі.

Розглянемо, що впливає на вибір способу оформлення міні-листів, їх структуру, зміст і стилістику. Зауважимо, що для досягнення бажаного результату автор може використовувати різні варіанти міні-листів, а саме:

1) Бліц-відповідь – гранично коротка письмову відповідь, надіслана адресату відразу ж по прочитанні його послання. Економить час, скорочує кількість ділових паперів, не вимагає залучення помічників. Може оформлятися від руки;

2) Модульний лист – лист-шаблон, розміщений на звичайній поштовій картці. Економія часу досягається за рахунок завчасного розміщення значної частини повторюваного (стандартного) тексту поліграфічним способом. Решта тексту додруковувати або вписується від руки;

3) Лист-копія – другий примірник, що направляється адресату разом з першим для візування для подальшого повернення. Економія часу забезпечується завдяки тому, що текст обох листів розташовується на одному аркуші. У тексті вихідного листа робиться пояснення щодо порядку використання його другого примірника;

4) Бізнес-кард – різновид корпоративної візитної картки. Виконує комунікаційну та представницьку функцію. На відміну від звичайних поштових карток і листівок, служить для передачі виключно ділового (службового) характеру. Оформляється як машинописним способом, так і від руки. Пересилається в конверті. Детально про таку послугу можна прочитати на сайті заказати візитки.

5) Листівка – класичний засіб оперативного поштового зв’язку. Використовується підприємцями для представницьких і комунікаційних цілей вже більше 150 років. В даний час застосовується в двох варіантах:

а) як коротке приватне ділове послання особистого характеру;

б) як інструмент прямої поштової розсилки (директ-мейл).

Переваги – ті ж, що і у бізнес-кард. Додаткова перевага – естетичний, художній вплив на адресата за допомогою розміщених на листівці зображень.

Текст листівки для приватного письмового повідомлення, може включати менш офіційні формулювання, що ще більше підкреслює особистий характер послання. Пересилається листівка, як правило, в конверті.