Особливості організації розважальних та виховних заходів для дітей

29 Березня, 20162:44 am

0


Особливості організації розважальних та виховних заходів для дітей

Педагогічна діяльність має величезний вплив на успішність виховання дитини, тому батьки з юного віку своєї дитини з уважністю ставляться до вихователів, викладачів чи аніматорів, які будуть працювати з їх дітьми.

В такій ситуації дуже важливо знати якомога більше про вихователя та навчально-виховний заклад, де дитина буде проводити час та розвиватися.

Перш ніж прийняти рішення про те, чи варто довіряти наданій нам інформації про діяльність вихователя чи викладача, ми оцінюємо джерело, де ця інформація подається. Від результатів оцінки, буде залежати наша зацікавленість і ступінь довіри до діяльності цієї особи чи організації.

За якими саме параметрами відбувається така оцінка? За допомогою яких психологічних процесів це відбувається?

Одним з параметрів оцінки викладача, вихователя чи представника розважальної організації або гуртка, який є особливо важливим при першій зустрічі, є імідж.

Поведінка людини може бути свідомою або неусвідомленою, добровільною або недобровільною, а також нормальною чи девіантною. Під свідомою поведінкою розуміють здатність контролювати, розуміти індивідуумом самого себе.

Для репутації можливе виділення спрямованих позитивної і негативної репутації. Дуже добре це правило розуміють педагоги та аніматори, що працюють у сфері розваг та організації свят різного типу для дітей. Немає значення чи компанія займається організацією дитячих чи створює театралізовані вистави, її працівники повинні залишати позитивні емоції, як для дітей, так і для дорослих. А такі позитивні враження обов’язково позитивно вплинуть на імідж. Більше про роботу таких компаній – организация детских праздников с шариками.

Перше враження формується в проміжку часу від 30 секунд до 3 хвилин. Сформована в такий короткий термін думка впливає на зацікавленість в предметі і ступінь довіри до наданої викладачем інформації.

Соціально-психологічними механізмами формування першого враження: фактор переваги, фактор привабливості, фактор ставлення до нас і фактор “свій чужий”.

Вплив іміджу педагога на ефективність навчального процесу слід оцінювати не тільки на початковому етапі (перше враження), але і в ході навчального процесу і по його закінченню (результатами учнів). На кожному з цих етапів імідж набуває різну значимість.

Очевидним є факт, що існує якийсь резерв, який дозволяє підвищити ефективність навчального процесу за рахунок формування цілеспрямованого, усвідомленого та успішного іміджу викладача.

Літературні джерела:

Таранова І. А. Підвищення ефективності навчального процесу за рахунок усвідомлене формування іміджу викладача. // “Проблеми глобалізації та моделі стійкого розвитку економіки”. 26-28 березня. – СНУ, 2008.