Особливості розвитку конкурентоспроможного туристичного комплексу

Серпень 20th, 201311:29 am

0


Особливості розвитку конкурентоспроможного туристичного комплексу

Основними елементами сучасного туристичного комплексу є пам’ятки культури, туристська інфраструктура, інженерна та соціальна інфраструктура, транспортна інфраструктура та історичні надбання країни. Сучасні науковці за рівнем розвитку туристичної пропозиції ділить регіони на такі групи:

– регіони з високим рівнем туристичного розвитку;

– регіони з середнім рівнем розвитку туристичного продукту;

– регіони, які характеризуються з недостатнім рівнем туристичного розвитку.

Аналізуючи рівень конкурентоспроможності туристичного продукту в регіонах, можна відзначити, що поточний стан транспортної інфраструктури і готельної бази є основною проблемою у розвитку туризму в країні. Значення має не тільки розвинена транспортна мережа всередині регіонів, але і транспортна доступність даних регіонів.

Фінансова криза, з одного боку, ускладнює зовнішню транспортну доступність регіонів, оскільки продукт авіакомпаній дорожчає. Це пов’язано зі зростаючою ціною на паливо, банкрутством міжнародних авіакомпаній, зниженням попиту на послуги та низьким завантаженням авіалайнерів. З іншого боку, криза дає можливість розвитку нових сегментів на ринку послуг авіакомпаній, наприклад, виникає попит на послуги бюджетних компаній.

Рівень розвитку транспортної інфраструктури в регіоні робить істотний вплив на розвиток готельного бізнесу. Наприклад, транспортна доступність особливо враховується в інвестиційних проектах, пов’язаних з готельною нерухомістю. Згідно з оцінками експертів, зарубіжні інвестиційні фонди та приватні інвестори звернули увагу на даний сегмент готельної нерухомості, оскільки прогнозується його стабільний розвиток і потенційна прибутковість.

Якщо розглядати національний туристський комплекс в цілому, то рівень розвитку кожного елемента даного комплексу впливає на інтегральну конкурентоспроможність країни на міжнародному туристичному ринку. Особливу роль грають унікальні туристичні принади. Чудовим прикладом для наслідування є унікальне котедж не містечко на Московському морі.

Це ексклюзивне поселення, створене на реальному півострові. Розробники цього проекту створили всю потрібну інфраструктуру для відпочинку і рекреації людей. Більше про будинки у цьому регіоні на відпочинок можна дізнатися з сайту ecoparadise.ru.

У сучасних умовах підвищення конкурентоспроможності туристського комплексу можливе на засадах сталого розвитку, що припускає комплексне досягнення як економічних, так і неекономічних (соціальних та екологічних) цілей. Наприклад, для готельного бізнесу можливі наступні цілі:

– економічні цілі: розвиток міської системи; розвиток малого і середнього бізнесу; підвищення конкурентоспроможності та прибутковості готелів; розвиток взаємозв’язків між готельним комплексом та іншими галузями сфери послуг;

– неекономічні цілі: збільшення споживчої цінності послуг; поліпшення здоров’я споживачів; формування іміджу гостинного регіону і країни; розвиток міжнародних культурних зв’язків; екологізація пропозиції готельних послуг; застосування безвідходних технологій у діяльності готелів; комплексний облік впливу на екологію будівництва нових готелів; економія природних ресурсів.

“Автор написаного не відомий” – детально в правилах користування UaStudent.com.

Теги: