Особливості системи допомоги викладачам у проведенні лекцій

22 Липня, 20131:02 pm

0


Особливості системи допомоги викладачам у проведенні лекцій

Роль викладача як людини, яка надає необхідні знання, почала змінюватися. У наші дні, щоб зацікавити слухача, необхідно докладати чимало зусиль. Згідно з опитуванням студентів, головним критерієм хорошого викладача є вміння виступати перед аудиторією. Часто для гарного виступу викладачеві доводиться підлаштовувати свою лекцію під навколишнє оточення, тобто він повинен бачити, як реагує аудиторія.

Викладач в строгому костюмі, що підтримує контакт з аудиторією і що розповідає лекцію добре поставленим голосом, завжди буде викликати у студентів більшу повагу. Тому до кожного заняття необхідно готуватися окремо і потрібно буде актуалізувати інформацію і тримати в голові всі відомі прийоми стимулювання уваги. Про всі дрібниці виступу необхідно пам’ятати, а потрібний матеріал завжди повинен бути під рукою. Але добре ставляться і до викладачів, які і вміють розповісти анекдоти про студентів і розповісти лекцію без підглядувань до роздрукованого матеріалу.

З урахуванням більшості аспектів виступу викладача учені розробляють програми, яка об’єднують навчальні посібники за методами викладання, отримання актуальних і цікавих знань з необхідної спеціальності. Програми найчастіше включають в себе такі основні розділи:

– розділ “Коротко”,

– розділ “Навчальні посібники”,

– розділ “Тест”.

Перейшовши на головну сторінку, можна ознайомитися з матеріалом, який необхідний для підготовки виступу перед аудиторією. Три аспекти виступу – підготовка, техніка та встановлення контакту – розписані за пунктами для кращого засвоєння. Розділ “Коротко” містить вичавки з навчальних посібників, які знаходяться в однойменному розділі. У цьому розділі знаходяться і посилання на Інтернет ресурси, які молодому викладачеві бажано регулярно відвідувати.

Розділ “Навчальні посібники” містить методичні матеріали, з якими молодому викладачеві бажано ознайомитися і час від часу перечитувати, а також документ під назвою “Цікаві історії”, куди слід записувати цікаві матеріали.

Розділ “Тест” містить ряд питань і призначений для тренування здатності викладача бачити реакцію студентів. Крім того, програма показує часто зустрічаються жести на лекціях і семінарах. В окремій формі пропонується написати власну відповідь, а після натискання певної кнопки – отримати відповідь автора.