Паперові підручники чи електронні книги?

13 Серпня, 20128:09 am

0


Паперові підручники чи електронні книги?

В наш час інтерес до книг в електронному вигляді стали відчувати не тільки любителі читання, а й чиновники в сфері освіти. Той факт, що з електронними пристроями пов’язуються надії на підвищення ефективності шкільної освіти – цілком обґрунтований. Якщо раніше школярі повинні були періодично заглядати в магазин підручників і завжди мати під рукою фактично цілу шкільну бібліотеку, то, маючи в кишені електронну книгу, вони зможуть завжди скористатися нею в разі потреби, достатньо придбати підручники в електронній формі, зайшовши в книжковий інтернет-магазин . Невеликий електронний пристрій замінить учням книги та інші навчально-методичні посібники, дадуть можливість школярам зберігати всі посібники для підготовки до іспитів в одному місці, дозволять відмовитися від сумок з важкими томами книг.

Безсумнівно, електронна книга буде корисна і шкільним вчителям, і вихователям дитячих садків, і дитячим психологам і логопедам. Шкільні педагоги з легкістю складуть поурочні плани, зможуть приділяти менше часу на підготовку наочних матеріалів до уроків, зроблять свою роботу максимально ефективною і набагато менш трудомісткою. Не треба буде вручну писати тематичне планування. Величезна кількість розвиваючої літератури для дітей та методичних посібників для вихователів дитячих садків буде доступною в електронному вигляді.

Однак, всі ці плюси електронних книг зараз видно лише в теорії, а на практиці виходить, що звичний для багатьох з нас магазин підручників не залишиться без своїх покупців, принаймні, протягом найближчих кількох років. Саме до такого висновку прийшли дослідники. В минулому році одне авторитетний навчальний заклад підписав контракт з відомим інтернет-магазином Amazon, який передбачав тестування електронної книги Kindle DX в процесі навчання американських студентів. Всі навчальні посібники та підручники були надані студентам в електронному вигляді, книги роздали 62 учням і 10 викладачам.

Результати експерименту, м’яко кажучи, – бентежать. Вчителі та викладачі визнали, що за допомогою мобільної техніки їм набагато легше складати тематичне планування, студенти університету відзначили, що електронна книга погано справляється зі своєю роллю сучасного підручника. Головна ж претензія піддослідних студентів звелася до того, що користуватися звичними для нас паперовими підручниками все одно набагато зручніше, ніж електронною книгою. Фактично вийшло так, що до початку другого семестру більшість студентів відмовилися від використання електронних книг і повернули на місце свої паперові книги. Цікаво, що в якості персонального засобу для читання художньої літератури електронні книги влаштували 95% опитаних респондентів. Тому думаю вам буде цікаво переглянути асортимент такої продукції на цьому сайті: электронные книги.

Керівники проекту вважають, що основною причиною невдачі проведеного експерименту стало той факт, що електронні книги не мають достатньої гнучкості для створення необхідного рівня залученості учнів у процес навчання. Частково це справді так. Паперові підручники та посібники для підготовки надають можливість читачам швидко переміщатися між сторінками, розділами, таблицями і документами, використовуючи зміст навчальних посібників, при цьому відображаючи інформацію більш ефективно і наочно.

Електронний ж підручник, незважаючи на досконалий інтерфейс, компактні розміри і привабливий зовнішній вигляд, як і раніше не дуже зручний для швидкої навігації і пошуку необхідного матеріалу. В результаті, гортаючи сторінки електронної книги, студенти і викладачі змушені витрачати свій час на елементарні дії та пошук потрібної інформації. Зрозуміло, незабаром користувачам таких пристроїв це набридає, і вони знову відвідують книжковий магазин для того, щоб купити звичайні підручники та навчально-методичні посібники для шкіл і дитячих садів.