Патентування як важливий елемент у плані розвитку IT компанії

Червень 10th, 201410:50 am

0


Патентування як важливий елемент у плані розвитку IT компанії

В наш час є ряд сучасних способів оцінки інвестиційної привабливості IT підприємства. Сучасна модель являє собою схематичне зображення для створення або документування бізнес плану компанії. Така модель показує взаємовідношення між усіма сегментами, які зачіпає ваш бізнес, дає його візуальне уявлення, і допомагає визначити слабкі сторони.

Даний інструмент опису бізнес плану компанії широко використовується у всіх сферах. Широкого розповсюдження і підтримки він здобув у сфері IT. Дана ніша є специфічною і спрогнозувати зростання компанії або популярність продукту на ранніх етапах практично неможливо, тому написання громіздких бізнес планів не має сенсу.

В першу чергу IT компанія повинна розробляти свої інтелектуальні продукти та почати процедуру їх захисту. Часто для цього використовується така послуга, як реєстрація програми для ЕОМ. Компанії у Росії досягли великих вершин у цій сфері, тому звертатися рекомендують до них.

Якщо говорити про Business Model Canvas, то це є тим самим інструментом за допомогою якого можна в короткі терміни описати бізнес модель компанії на поточний момент, і так само легко змінити його по потребі.

1. Користувальницькі сегменти

У даній колонці заповнюється інформація про споживачів компанії. Потрібно відповісти на питання: Хто ваш головний клієнт? Хто платить? Дана колонка повинна містити всю інформацію яка цікавить вас про ваших клієнтів.

2. Переваги пропозиції

Дана колонка описують основну цінність вашої компанії для тих сегментів які виділили керівники.

3. Канали поставки

Тут повинна бути описана інформація про те за допомогою яких каналів ви будете доставляти вашу основну цінність до ваших клієнтів, як вони зможуть дізнатися про вас.

4. Відносини із замовником

У цьому блоці потрібно вказати які взаємини у вас збудовані з кожним із сегментів і чи всі їх влаштовує.

5. Джерела доходів

Назва даного розділу говорить сама за себе. Тут слід враховувати всі потоки доходів які передбачає ваша компанія: постійні доходи з фіксованою ціною, плаваючі продажу, оренда і тд. Можна здійснювати розбивку по групах клієнтів і типам продажів. Так само потрібно вказувати частку кожного з потоків.

6. Ключові ресурси

Ресурси потрібно розбити за видами: фінанси, сировина, людські, інтелектуальні, нематеріальні (наприклад, патенти, сертифікати). IT компанії, в першу чергу, повинні берегти свої інтелектуальні активи. Тому реєстрація патенту на винахід або розробку є хорошим рішенням багатьох проблем.

7. Ключові активності

Даний блок повинен описувати безпосередні кроки, які має робити компанія для всіх етапів. Сюди відноситься: рекламна діяльність, виробництво, створення післяпродажного сервісу і т.д.

8. Ключові партнери

Даний блок так само говорить сам за себе. Сюди потрібно вписувати всіх партнерів, які можуть допомогти розвитку компанії, або тих без яких існування просто неможливе.

9. Структура витрат

Сюди варто заносити усі витрати нової IT компанії.

Літературні джерела:

Грицюк С. В., Нескородєв С. Н. Business model canvas як сучасний інструмент обгрунтування інвестиційної привабливості підприємств в it індустрії на ранньому етапі. // Проблеми обліку, контролю та аналізу в економіці на сучасному етапі: (м. Одеса, 23-24 травня 2014 р.) / – О. : ЦЕДР, 2014. – Ч. 1. – 128 с.